Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - SP Józefów

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie aby złożyć życzenia pracownikom biblioteki. Uczniowie również nie zapomnieli o paniach bibliotekarkach w naszej szkole, którym również złożyły życzenia z okazji ich święta.

Jeszcze raz wszystkim pracownikom bibliotek życzymy samych sukcesów oraz radości z wykonywanej pracy.

 

Ortograficzne zmagania - SP Józefów

W dniu 8 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie odbył się II etap - finałowy XVII edycji Międzygminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas II-III szkoły podstawowej.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół w: Aleksandrowie, Majdanie Nepryskim, Stanisławowie, Józefowie, którzy wygrali szkolne konkursy ortograficzne. Laureatami zostali:

W kategorii klas drugich:

I miejsce i tytuł "Mistrz Ortografii 2019" otrzymali:

  • Kornelia Dziadosz - SP Majdan Nepryski, nauczyciel pani Małgorzata Bednarz
  • Izabela Bździuch - SP Aleksandrów, nauczyciel pani Maria Maciocha

II miejsce:

  • Paulina Augustyniak - SP Aleksandrów, nauczyciel pani Teresa Leleń

III miejsce:

  • Joanna Żebrowska –SP Józefów, nauczyciel pani Małgorzata Hołys- Szado

W kategorii klas trzecich:

I miejsce i tytuł "Mistrz Ortografii 2019" otrzymali:

  • Diana Sieczkowska - SP Józefów, nauczyciel pani Ewa Buczkowska

II miejsce:

  • Gabriela Surmacz - SP Józefów, nauczyciel pani Ewa Buczkowska

III miejsce:

  • Szymon Surmacz - SP Aleksandrów, nauczyciel pani Elżbieta Kulińska

Serdeczne gratulacje dla uczestników konkursu składają organizatorzy: pani Ewa Buczkowska i Bożena Żebrowska, życząc dalszych sukcesów.

Udział w Ogólnopolskiej Akcji "Posadź drzewko" - SP Józefów

26 kwietnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Lasy Państwowe "#sadziMy". W ramach akcji Nadleśnictwo Józefów przekazało nieodpłatnie przybyłym uczniom sadzonki drzew, które posadzą wraz z rodzicami w swoim najbliższym otoczeniu. Ta społeczna akcja zainicjowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę wpisuje się w ekologiczną tematykę zajęć edukacyjnych, które uczniowie obecnie realizują w szkole. Posadzonymi drzewkami dzieci będą się opiekować, a one odwdzięczą się im stukrotnie.

Wiwat 3 Maj! - SP Józefów

W Szkole Podstawowej w Józefowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali piękne przedstawienie słowno – muzyczne przypominające, to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Odegrano scenkę ukazującą moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Nie zabrakło postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  i głównych autorów tekstu Konstytucji: Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego czy Ignacego Potockiego. Przedstawiono tło historyczne, jak i najważniejsze artykuły Konstytucji 3 Maja, stanowiącej historyczny fundament nowoczesnego ustroju państwowego Polski.

Akademia została przygotowana pod kierunkiem p. Alicji Biszczanik we współpracy z p. Jolantą Lal-Szkałuba, p. Ewą Lipian oraz p. Anetą Momot.

Matematyka w sklepie - SP Józefów

O tym, że szkolna wiedza matematyczna ma bezpośrednie przełożenia na życie codzienne – uczniowie klasy V b Szkoły Podstawowej w Józefowie mogli przekonać się uczestnicząc w lekcji matematyki przeprowadzonej w miejscowym sklepie "Stokrotka". Uczniowie zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły, a każdy zespół otrzymał kartę pracy z dwoma zadaniami do wykonania. Pierwsze zadanie polegało na odnalezieniu w sklepie dziesięciu wskazanych produktów i obliczeniu łącznej kwoty ich zakupu. Produkty należało tak wybierać, aby kwota jaką należałoby za nie zapłacić była jak najmniejsza. Najlepiej zadanie wykonała grupa w składzie: Amelia Murzacz, Oliwia Sykuła oraz Aleksandra Krzaczek. Natomiast drugie zadanie polegało na wybraniu pięciu produktów z grupy: owoce, wędlina, chemia, nabiał i słodycze tak, aby łączna suma ich wartości była jak najbardziej zbliżona do kwoty 10 zł. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie grupa chłopców w składzie: Igor Danaj, Mateusz Gontarz oraz Emil Murzacz, która zrobiła zakupy za 10zł i 3gr. Nie były to łatwe zadanie, zwłaszcza, że wiele obliczeń należało wykonywać w pamięci. Niezbędna była także umiejętność porównywania i szacowania ułamków dziesiętnych.

Na koniec w nagrodę uczniowie udali się do miejscowej piekarni i wspólnie zjedli pyszną pizzę!

Niecodzienna lekcja matematyki została przeprowadzona pod kierunkiem nauczyciela matematyki p. Alicji Biszczanik w ramach realizowanej innowacji "Matematyka jest wszędzie".

Roztoczańska Akademia Matematyki - SP Jozefów

30 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu uroczyście został podpisany Akt Założycielski Roztoczańskiej Akademii Matematyki.

Roztoczańska Akademia Matematyki to zespół warsztatów samokształceniowych dla nauczycieli matematyki. Jej cele to: doskonalenie metod nauczania matematyki, wprowadzanie nowych technologii do nauczania matematyki, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem przez nauczycieli matematyki, popularyzacja matematyki wśród uczniów.

Inaugurację tego matematycznego przedsięwzięcia zaszczyciło wielu wspaniałych gości:  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Sławomir Zawiślak, Lubelski Wicekurator Oświaty – Eugeniusz Pelak, Dyrektor Delegatury w Zamościu Lubelskiego Kuratorium Oświaty – Monika Żur, Wizytatorzy Delegatury w Zamościu Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Starosta Powiatu Zamojskiego – Stanisław Grześko, Burmistrz Zwierzyńca – Urszula Kolman, Kierownik Oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Artur Gontarz, Dyrektor  Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – Jacek Misiuk, Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego - Andrzej Tittenbrun.

W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyła również delegacja ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Jozefowie: pani dyrektor Edyta Nieśpiał, nauczyciele matematyki Aleksandra Kusztykiewicz, Alicja Biszczanik i Tomasz Lipian oraz uczniowie z klas Vb i VIb.

Jako jedna z dziewięciu okolicznych szkół zostaliśmy zaproszeni do współpracy w Roztoczańskiej Akademii Matematyki, potwierdzeniem tego było wręczenie pani dyrektor pamiątkowej statuetki.

Wykład "Niezwykły świat fraktali" przekonał uczestników, że fraktale to "samopodobne" elementy istniejące w naszym otoczeniu, elementy, z którymi spotykamy się na co dzień i niemal w każdym miejscu.

27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w stworzeniu Trójkąta Sierpińskiego. Na szkolnym placu powstał wyjątkowo efektowny fraktal złożony z 243 osób.

Następnie uczniowie uczestniczyli w przygotowanych prezentacjach tematycznych - Fraktale w szkolnictwie zawodowym: dywan Sierpińskiego – pokazy z drewna, tyczenie trójkąta Sierpińskiego – ćwiczenia geodezyjne, fraktale w przyrodzie – pokazy biologiczno-chemiczne, piramida Sierpińskiego – pokazy informatyków, fraktale w architekturze – obserwacje poczynione podczas wyjazdów w ramach Erasmus+.

Poseł Sławomir Zawiślak, nawiązując do osiągnięć polskich matematyków i zaznaczając ich ważną rolę w historii polski, przekazał przedstawicielom szkół książki i płyty dotyczące historii Zamojszczyzny.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu "ZUCH 2019" edycja semestralna dla klas I-III - SP Józefów

Kolejny raz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu ZUCH z języka angielskiego organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie – edycja semestralna.

Sukces odniosły dwie uczennice z naszej szkoły zdobywając tytuł laureata:

  • Diana Sieczkowska – kl. III
  • Inka Kula – kl. II

Konkurs swym zasięgiem obejmował: 1110 uczestników z klas drugich oraz 676 z klas trzecich z całej Polski. Uczniów do konkursu przygotowała Ewa Buczkowska. Gratulujemy sukcesu i życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach.

Inwestycje Gminne