Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Imprezy turystyczne

Imprezy turystyczne

Kalendarz imprez turystycznych i kulturalnych w gminie Józefów w 2017 r.:

 • 29 kwietnia – rajd rowerowy pn. "Józefowska majówka rowerowa”
 • 28 maja – XV Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika
 • 18 czerwca – Konkurs Piosenki Turystycznej
 • 24 25 czerwca – "Jagoczary"
 • 3 16 lipca – Plener malarsko-rzeźbiarski
 • 13 lipca – Ceremonia poświęcona józefowskim Żydom w 75 rocznicę masowego mordu
 • 15 – 16 lipca – rekonstrukcja działań zbrojnych z okresu II wojny światowej
 • 21 22 lipca – Festiwal "Śladami Singera”
 • 19 20 sierpnia – XXV Festiwal Kultury Ekologicznej
 • 22 - 23 września – XXI Ogólmopolski Rajd Pieszy im. Józefa Jóźwiaka
 • 21 22 października – rajd rowerowy pn. "Złota jesień na Roztoczu z Radiem Lublin”

Kalendarz ważniejszych imprez turystycznych w gminie Józefów w 2017 r.:

 • 29 kwietnia – "Józefowska majówka rowerowa", cykliczna impreza rowerowa o ogólnopolskim zasięgu. Trasy rajdów przybliżają uczestnikom piękno i różnorodność Roztocza Środkowego. Rajd promuje gminę Józefów jako Rowerową Stolicę Roztocza. Organizator – Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa (www.jkr.org.pl).
 • 28 maja – XV Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika. Festiwal ma zasięg ogólnopolski. Symbolem imprezy jest tytułowy józefowski słowik wykonany z miejscowego kamienia przez lokalnego twórcę. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 18 czerwca – Konkurs Piosenki Turystycznej. Ogólnopolska impreza dla wszystkich miłośników łagodnego gitarowego brzmienia i lirycznych strof. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 24 - 25 czerwca -  "Jagoczary". To drugie spotkanie z tradycją i kulturą naszego regionu.  Regionalne smaki, obyczaje, opowieści. Główną bohaterką jest czarna jagoda, niezwykle popularna i chętnie wykorzystywana nie tylko w kuchni, ale także w domowej apteczce. Organizator - Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Długi Kąt "Zakątek Roztocze".
 • 3 - 16 lipca – Plener malarsko – rzeźbiarski. Cykliczne wydarzenie artystyczne na terenie naszego miasta, gdzie młodzi artyści Wydziału Artystycznego z lubelskiego UMCS szlifują swój warsztat, jednocześnie pokazując szerokiej publiczności trudny proces tworzenia. Zakończeniem wydarzenia jest wystawa poplenerowa ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców Józefowa jak i odwiedzających naszą gminę turystów. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 13 lipca – Ceremonia poświęcona józefowskim Żydom w 75 rocznicę masowego mordu z udziałem gości z USA, Izraela i Niemiec. Organizator – Urząd Miejski w Józefowie.
 • 15 – 16 lipca – rekonstrukcja działań zbrojnych z okresu II wojny światowej na terenie miejscowych kamieniołomów przy udziale grup rekonstrukcyjnych. Organizator – grupa rekonstrukcyjna z Zamościa.
 • 21 – 22 lipca – Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera". Jest cykliczną imprezą obejmującą zasięgiem województwo lubelskie, kolejne miasta i miasteczka odwiedzane przez grono młodych artystów różnych profesji z wielu stron świata. Młodzi wykonawcy cofają je w czasie, sztuką, magią, słowem, czarem muzyki, przywołują duchy niegdyś tu obecnych mieszkańców. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 19 – 20 sierpnia – XXV Festiwal Kultury Ekologicznej, to wydarzenie na stałe wpisane jest w rytm kulturalnego Józefowa, ogólnopolska impreza promująca nie tylko piosenkę "ekologiczną", ale też ideę myślenia proekologicznego. W związku z festiwalem gościliśmy wielu rozpoczynających karierę młodych artystów. Finałem imprezy jest co roku występ gwiazdy dużego formatu. Organizator - Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
 • 22 – 23 września – XXI Ogólnopolski Rajd Pieszy im. Józefa Jóźwiaka. Stowarzyszenie Wychowanków LO w Józefowie wraz z Samorządowym Zespołem Szkół w Józefowie, kultywują tradycję rajdów pieszych,  przybliżając tę ideę młodemu pokoleniu. Podczas dwudniowej imprezy wspomnienia przeplatają się z dźwiękami gitar i trzaskiem ogniska przy którym uczniowie, nauczyciele i absolwenci spotykają się po całodziennych wędrówkach.
 • 21 – 22 października -  "Złota jesień na Roztoczu z Radiem Lublin", to kolejna rowerowa wyprawa po roztoczańskich drogach i dróżkach. Zaprzyjaźniona grupa rowerzystów związana z lubelską rozgłośnią co roku na nowo odkrywa tajemnice Roztocza, relacjonując wszystko na żywo w radiowym eterze. Organizator – Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa.

Rajdy rowerowe - animatorem rajdów rowerowych jest stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa - www.jkr.org.pl


Informacja turystyczna 

Pawilon Geoturystyczny
26-460 Józefów
ul. Kościuszki 37a
tel. 84 687 96 69
 

 

Inwestycje Gminne