Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dzień Edukacji Narodowej 2015 - SP Górecko Stare

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej to czas, w którym uczniowie składają podziękowania nauczycielom oraz pracownikom obsługi za ich ciężką pracę. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Ostasz, uczniowie naszej szkoły przygotowali dla pedagogów pokaz mody nauczycielskiej zatytułowany "The Fashion Show dla nauczyciela z kasą". Na widowni zasiadła Dyrekcja, grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie. Na wybiegu, modele prezentowali kreacje samodzielnie przez siebie przygotowane. Były tam propozycje dla wielu nauczycielskich specjalizacji... oczywiście na wesoło! Nie zabrakło wzruszeń – uczniowie pięknie dziękowali pracownikom szkoły za trud, zaangażowanie i troskę.

W drugiej części spotkania odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Pani dyrektor Marzena Kowalczyk nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Pierwszaki otrzymali z rąk starszych koleżanek i kolegów upominki. Na zakończenie ks. Tadeusz Sochan poświęcił ich tornistry i modlił się aby Pan Jezus napełnił dzieci mądrością i cierpliwością.

Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Inwestycje Gminne