Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe i Dzień Babci i Dziadka - SP Górecko Stare

24 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Konrada Bartoszewskiego–Wira w Górecku Starym odbyło się Spotkanie Opłatkowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, byli dyrektorzy, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy okolicznych wsi oraz zaproszeni goście:

  • proboszcz ks. kan. Tadeusz Sochan
  • radny wsi Górecko Stare Pan Andrzej Wojtyło
  • sołtys wsi Górecko Stare Pani Maria Gmyz
  • prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsia Górecko Stare Pani Małgorzata Studnicka
  • prezes Roztoczańskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Kulturalnego im. Korada Bartoszewskiego – Wira Pan Piotr Bartoszewski
  • starszy wizytator Kuratorium Oświaty Pan Stanisław Kowalczyk

Uroczyste Spotkanie OpłatkoweNiewielka aula ledwie pomieściła około 100 osób. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Marzena Kowalczyk, która powitała przybyłych gości, po czym uczniowie naszej szkoły wystawili misterium bożonarodzeniowe.

Poziom przygotowania tego spektaklu spotkał się z dużym uznaniem widzów szczególnie, że brali w nim udział wszyscy uczniowie ze szkoły i oddziału przedszkolnego. Dzieci z dużym zaangażowaniem przez kilka tygodni przygotowywały się do recytacji i śpiewu. W trakcie przedstawienia zaprezentowała się również laureatka XI Stanisławowskich Spotkań z Kolędą - Kornelia Terlecka. Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia.

Po przedstawieniu pani dyrektor podziękowała pani Agnieszce Kierepka, Iwonie Obszańskiej, Małgorzacie Ostasz i Ewie Książek za tak staranne przygotowanie artystów do występu.

Spotkanie zostało połączone z Dniem Babci i Dziadka. Z tej okazji, dzieci wręczyły swoim dziadkom  własnoręcznie zrobione prezenty, a także uświetniły tę uroczystość piosenkami i występami tanecznymi  będącymi efektem zajęć tanecznych prowadzonych w naszej szkole.

Zwieńczeniem obu wydarzeń był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe
Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe
Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe
Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Uroczyste Spotkanie Opłatkowe
Inwestycje Gminne