Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

I Góreckie Spotkania z Poezją - SP Górecko Stare

I Góreckie Spotkania z PoezjąW dniu 12 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w ramach I Góreckich Spotkań z Poezją dla uczniów klas I-VI. Do konkursu przystąpiło 22 dzieci ze szkół naszej gminy. Recytatorzy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar dostosowany do wieku i możliwości interpretacyjnych uczniów, dzięki temu koncert ten dostarczył widzom wielu niezapomnianych wrażeń.

Oceny poziomu prezentacji dokonało jury, w skład którego weszły pani Elżbieta Jamroz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, która patronowała temu przedsięwzięciu i ufundowała niezwykle atrakcyjne nagrody w postaci unikatowego wydania legend roztoczańskich "W krainie żurawiny  i utopców". Drugim jurorem była pani Małgorzata Rabiega, nauczyciel języka polskiego w Samorządowym Zespole Szkół w Józefowie, wieloletni instruktor przygotowujący recytatorów odnoszących sukcesy nawet na szczeblu ogólnopolskim.

Komisja ta, uwzględniając wartość artystyczną repertuaru, poprawność dykcyjną, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła po trzech zwycięzców z każdej kategorii wiekowej i przyznała 3 wyróżnienia.

Laureatami w I kategorii zostali:

  • I miejsce Kalina Korepta ze Szkoły Podstawowej w Józefowie
  • II miejsce Milena Łazorczyk ze Szkoły Podstawowej w Górecku Starym
  • III miejsce Gabriela Krzeszowiec ze Szkoły Podstawowej w Górecku Starym

Wyróżnienia :

  • Aleksandra Cieplak ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie
  • Kornelia Terlecka ze Szkoły Podstawowej w Górecku Starym

Laureaci II kategorii to:

  • I miejsce Katarzyna Łojek ze Szkoły Podstawowej w Górecku Starym
  • II miejsce Gabriel Olesiuk ze Szkoły Podstawowej w Józefowie
  • III miejsce Jakub Garbiec ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim

Wyróżnienie

  • Bartłomiej Łazorczyk ze Szkoły Podstawowej w Górecku Starym

Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją
I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją
I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją
I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją I Góreckie Spotkania z Poezją
Inwestycje Gminne