Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Dzień Głośnego Czytania - Gimnazjum Majdan Nepryski

Dzień Głośnego Czytania29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto ma już 15 letnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. W tym dniu wiele bibliotek organizuje wspólne, głośne czytanie. Biblioteka szkolna Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim pod kierunkiem p. Anny Krzaczek włączyła się również do tej akcji.

Uczniowie należący do Koła Przyjaciół Biblioteki  podczas apelu czytelniczego zachęcali kolegów i koleżanki do czytania książek, prezentując wybrane przez siebie książki. Następnie wszyscy zostali  zaproszeni na specjalne spotkanie z książką. Uczniowie każdej  klasy wraz z wychowawczynią czytali wybraną przez siebie książkę w czasie jednej godziny lekcyjnej.

Takie spotkania mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży,  ale też dorosłych. Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Zapraszamy więc do naszej biblioteki i wspólnego, głośnego czytania.

Czytajmy jak najczęściej!

Dzień Głośnego Czytania Dzień Głośnego Czytania Dzień Głośnego Czytania
Inwestycje Gminne