Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Pełen atrakcji Dzień Edukacji - SP Górecko Stare

Pełen atrakcji Dzień EdukacjiW dniu 19 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Konrada Bartoszewskiego-Wira w Górecku Starym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klasy pierwszej. Tegoroczni pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor i otrzymali błogosławieństwo na dalsze lata nauki z rąk księdza proboszcza. Jednak zanim to nastąpiło złożyli przysięgę na sztandar szkoły, zobowiązującą do odpowiednich zachowań i postaw, do działań na rzecz własnego rozwoju, szkoły i ojczyzny.

Po formalnej części uroczystości, starsi uczniowie zaprezentowali kilka humorystycznych scenek z życia szkolnego, a przedszkolaki uświetniły całe przedstawienie swoim śpiewem. Następnie przedstawiciele SU złożyli gronu pedagogicznemu serdeczne życzenia i podziękowania oraz wręczyli upieczone specjalnie na tę okazję ciasteczka.

Kolejnym punktem tego wydarzenia było przemówienie Pani Dyrektor, w którym przekazała nauczycielom i pracownikom szkoły wyrazy uznania za ich trud i zaangażowanie w codzienną pracę. Słowa wdzięczności skierowała Pani Dyrektor również do sponsorów, którzy bezinteresownie wspierają inicjatywy podejmowane w szkole.

Na zakończenie obchodów Dnia Edukacji Narodowej nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu na "Zwierzaczka – cudaczka". Uczniowie podczas zajęć plastycznych samodzielnie tworzyli zwierzaki z warzyw, owoców, liści, patyków, kasztanów itp. po czym ich prace trafiły na szkolną wystawę, a wtedy odbyło się głosowanie jury, w skład którego weszli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • I miejsce – Miłosz Stefański
  • II miejsce – Julian Rawiak
  • III miejsce - Kornelia Terlecka
  • IV miejsce - Katarzyna Łojek
  • V miejsce  – Karolina Rawiak
Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji
Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji
Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji
Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji
Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji Pełen atrakcji Dzień Edukacji
Inwestycje Gminne