Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Zjazd wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas - Gimnazjum Majdan Nepryski

Zjazd wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas17 października 2016 roku odbył się zjazd pracowników i wolontariuszy Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Krasnobrodzie. Wzięli w nim udział także wolontariusze Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Majdanie Nepryskim. O godzinie 11:00 wszyscy uczestnicy spotkania zgromadzili się w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Tutejszy proboszcz Ksiądz Prałat Eugeniusz Derdziuk powitał serdecznie zebranych i zapoznał ich z historią krasnobrodzkiego klasztoru.

Następnie pracownicy i wolontariusze Caritas uczestniczyli we Mszy Św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariana Rojka. W homilii biskup podkreślił, że przybyłych na spotkanie połączyła miłość do czynienia dobrych uczynków dla potrzebujących. Na zakończenie eucharystii biskup dokonał Aktu Zawierzenia Caritas Matce Bożej.

Zjazd wolontariuszy Szkolnych Kół CaritasPo uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę dla ciała. Uczestnicy spotkania udali się do Ośrodka "Energetyk" na obiad. Po obiedzie wolontariusze i gimnazjaliści  zgromadzili się na boisku, gdzie odbył się pokaz umiejętności mistrza świata w dyscyplinie "Freestyle Football" Michała Rycaja. Każdy chciał zrobić sobie selfie z mistrzem lub zdobyć jego autograf.

Dorośli natomiast mieli możliwość wysłuchania prelekcji p. Anny Gradziuk na temat transplantologii. Ponadto odbyło się spotkanie z p. Janem Ciosem – podróżnikiem, alpinistą, fotografem i zdobywcą wielotysięczników.

Integracja się udała, o czym świadczy fakt, że na boisku w piłkę nożną grali młodsi wolontariusze, gimnazjaliści oraz klerycy. Tego dnia wyjątkowo nikomu do domu się nie śpieszyło. Nikt nie był głodny. Pyszne kanapki, drożdżówki, pieczone kiełbaski i gorąca herbata zaspokoiły nawet najwybredniejszych. Wróciliśmy późnym popołudniem zmęczeni, ale w dobrych humorach.

Inwestycje Gminne