Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wkręceni w pomaganie - SP Stanisławów

Rolą każdego z nas jest kształtowanie w dzieciach prospołecznych zachowań i odruchów oraz pokazanie, że nie możemy pozostać obojętni na ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na uczenie takich zachowań jest zaangażowanie dzieci w organizowanie i przeprowadzenie akcji charytatywnych we własnym środowisku.

Wkręceni w pomaganieDlatego jak co roku i obecnie przystąpiliśmy do XVII ogólnopolskiej akcji "GÓRA GROSZA" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jako jedna z wielu szkół i placówek, które włączają się w akcję zbierania grosików. Jesteśmy dumni, że w ten sposób przyczyniamy się do poprawy warunków życia naszych koleżanek i kolegów, którzy zostali doświadczeni przez los i nie mogą wychowywać się w rodzinnych domach. Wierzymy, że nasi samotni rówieśnicy dzięki nam być może się uśmiechną, będą mieli chwilę radości. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz wychowawcom klas. Teraz czeka nas żmudne liczenie i pakowanie pieniędzy. Ale już wiemy, że w tym roku wartość naszej GÓRY GROSZA to 57zł 9 gr.

Od października Samorząd Uczniowski naszej szkoły wzorem lat poprzednich prowadzi akcję charytatywną "Szkoło Pomóż i TY". Tegoroczna akcja (2016/2017) stawia za cel pomoc 19-letniemu Danielowi Czerniakowi, który od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną. Daniel wymaga całodobowej pomocy i opieki ze strony bliskiej osoby. Z uwagi na stan jego zdrowia fizycznego i psychicznego niezbędne jest zapewnienie mu systematycznego udziału w zajęciach rehabilitacyjnych wspomagających rozwój. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. rowerowózek ułatwi podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Koszt takiego sprzętu to około 20 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie "otwarcie drzwi" do zewnętrznego świata. Uczniowie bardzo sumiennie włączyli się w rozprowadzanie kalendarzyków.

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy również w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Zebrane nakrętki zostały przekazane do Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu w ramach akcji "Wypchaj worek Mikołajowi", a następnie trafią do 13-letniej Wiktorii Hantz chorej na porażenie mózgowe jako pomoc w bardzo kosztownej rehabilitacji.

Uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego zawsze chętnie włączają się w akcje charytatywne. Opiekę nad SU pełni pani Anna Adamczuk-Borys. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Wkręceni w pomaganie Wkręceni w pomaganie Wkręceni w pomaganie
Inwestycje Gminne