Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Rekordowy Finał WOŚP - SZS w Józefowie

Rekordowy Finał WOŚPKręcimy się już 25 lat - to hasło 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz trzeci razem z Jurkiem Owsiakiem kręci się Sztab nr 3507 przy Samorządowym Zespole Szkół w Józefowie.

12249,57zł – taką kwotę udało się zebrać 15 stycznia 2017. Mieszkańcy gminy Józefów po raz kolejny pokazali, że są gotowi do pomocy i chętnie włączają się w orkiestrowe granie. Na ulice całej gminy wyruszyło 18 wolontariuszy, którzy z puszkami i w doskonałych nastrojach zachęcali do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała zebrana kwota została przekazana na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Tegorocznej zbiórce ulicznej, jak w latach poprzednich, towarzyszył plenerowy koncert na józefowskim rynku.

W części artystycznej swoje talenty na zimowej scenie prezentowali młodzi wokaliści i tancerze ze współpracujących z nami szkół podstawowych z Józefowa, Majdanu Nepryskiego i Górecka Starego oraz młodzież z SZS w Józefowie. Bardzo ekscytujący okazał się pokaz zumby, prowadzony przez Roksanę Łasochę. Gwiazdą wieczoru był zamojski duet gitarowy "Północ-Południe".

Koncertowi na rynku towarzyszyły wybory "Śnieżynkowej Małej Miss i Małego Mistera". W pierwszej kategorii wygrała Martyna Garduła, a tytuł "mistera" przypadł Marcelowi Bielańskiemu.

Na uczestników imprezy czekał bardzo widowiskowy pokaz ratownictwa medycznego, a w miejscowej przychodni zdrowia chętni mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz skorzystać z porad medycznych.

Ważną i oczekiwaną częścią Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były licytacje. W tym roku na józefowskim rynku wylicytowano ponad 70 przedmiotów i usług. Zebrana kwota z licytacji to prawie 4 tys. zł. Podczas licytacji dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety WOŚP, zwłaszcza koszulki, zegar, kubek termiczny, kalendarze. Z gadżetów orkiestrowych uzyskano ponad 1 tys. złotych.

Z pozostałych licytacji najwyższe kwoty uzyskano za rajd offroad, czyli przejazd Jeep'em po bagnach Roztocza, lot szybowcem, wiązki drewna opałowego, koszulki Klubu Motocyklowego "Czarna Brygada", zegar z barometrem, lustro, pluszaka "Krowę Milkę", pakiet rodzinny na przegląd uzębienia z uzupełnieniami, serwis klimatyzacji.

Podsumowując Finał WOŚP 2017 o godzinie 20.00, tuż przed "światełkiem do nieba", pani Dyrektor SZS w Józefowie Elżbieta Działa podziękowała wszystkim za obecność i wsparcie akcji. W imieniu Urzędu Miejskiego do słów wdzięczności dołączył się Zastępca Burmistrza Józefowa, Pan Ryszard Ostasz.

Koncert na rynku w Józefowie w ramach 25 Finału WOŚP i zebranie rekordowej kwoty to zasługa kwestujących wolontariuszy, jak również wszystkich, którzy podjęli trud organizacji i obsługi tej bardzo pracochłonnej imprezy, ogromnej pracy nauczycieli i pracowników Samorządowego Zespołu Szkół w Józefowie.

Współorganizatorami finałowego koncertu byli Urząd Miejski w Józefowie i Miejski Ośrodek Kultury. Bez wsparcia tych instytucji organizacja imprezy o tak szerokim zasięgu byłaby znacznie trudniejsza. Ogromnie cenimy więc ich życzliwość i wolę współpracy.

Serdeczne słowa podziękowań kierujemy również w stronę sponsorów, ofiarodawców przedmiotów i usług oraz wszystkich ludzi wielkiego serca, nieobojętnych na los drugiego człowieka, którzy wsparli tą szlachetną akcję.

Największy z Polaków, ten, który łączył majestat papieski z pokorą zwykłego człowieka, który wzywał do jedności i uczył miłosierdzia powiedział: Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikt w naszej Ojczyźnie nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.

Dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację 25 Finału WOŚP oraz wszystkim uczestnikom koncertu plenerowego na józefowskim rynku, pozostajemy z przekonaniem, że ma własną miarę i zgodnie z potrzebami, realizujemy przesłanie Jana Pawła II.

Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP
Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP
Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP
Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP
Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP
Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP
Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP Rekordowy Finał WOŚP

Fot. Robert Nieśpiał

Inwestycje Gminne