Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Razem zmieniamy Internet na lepsze - SP Stanisławów

Razem zmieniamy Internet na lepszeDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku przypada 07 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane są pod hasłem Razem zmieniamy Internet na lepsze, które nawiązuje do wzięcia czynnego udziału wszystkich użytkowników w kreowanie sieci oraz treści, jakie są w niej obecne.

Nasza szkoła wzorem lat poprzednich po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas tegorocznych obchodów DBI zwracamy uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Każdy podczas "serfowania" w sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

Jednak inicjatywa DBI nie ogranicza się tylko do jednego dnia, ale są to działania prowadzone przez cały miesiąc luty. Od 7 lutego podejmujemy zadania, które uświadomią naszym uczniom jak istotne jest BEZPIECZEŃSTWO W SIECI poprzez:

  • Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów klas III – VI o tematyce dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu (cyberprzemoc; upublicznianie zdjęć, filmów i danych osobowych; komputeromania, itp.) w ramach lekcji informatyki oraz godzin wychowawczych.
  • Konkurs plastyczny na grę planszową o tematyce związanej z bezpiecznym użytkowaniem Internetu organizowany przez nauczyciela informatyki p. Annę Adamczuk-Borys. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III – VI. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce ex aequo: Bartoszowi Morawickiemu z kl. IV i Piotrowi Dobkowi z kl. V.
Inwestycje Gminne