Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wielka Liga Czytelników - SP Stanisławów

Wielka Liga Czytelników17 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do III edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego "Wielka Liga Czytelników". W I etapie - szkolnym zadaniem dzieci było wypożyczenie wybranych przez siebie książek z listy konkursowej i rozwiązywanie przygotowanych testów. Uczniowie wytrwale rozwiązywali je w domu, podczas rodzinnego czytania. Konkurs jest dość wymagający i wielokierunkowy. Uczestnik nie tylko musiał znać wskazany tekst, ale także korzystać ze słowników, encyklopedii (w wersji papierowej), rozwiązywał zadania matematyczne, krzyżówki, szukał informacji na zadany temat, redagował własną, krótką wypowiedź. Wypełnione formularze uczniowie oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane. Aby zaliczyć test i uzyskać jedną z co najmniej dziesięciu sprawności, należało uzyskać minimum 80 punktów. Etap pierwszy trwał do 10 lutego 2017 r.

Troje najlepszych uczniów, którzy uzyskali przynajmniej 10 sprawności czytelniczych, będzie reprezentowało naszą szkołę w wojewódzkim półfinale. Oto i oni:

  1. Maja Dobek (kl. III)
  2. Karolina Przytuła (kl. III)
  3. Natalia Przytuła (kl. II)

Gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinale wojewódzkim!!!

Ogółem w konkursie wzięło udział 5 zawodników. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Anna Adamczuk-Borys.

Inwestycje Gminne