Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"mPotęga" z liczbą Pi

Projekt promujący naukę matematyki pod hasłem "mPotęga" oficjalnie zakończony. Jego uroczyste podsumowanie odbyło się w Warszawie, a wśród uczestników była delegacja uczniów z gminy Józefów.

"mPotęga" z liczbą PiTo nagroda za aktywny udział w projekcie "mPotęga w mBP", który Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie realizowała od maja do września ubiegłego roku. Był to cykl warsztatów, spotkań, gier i konkursów, dzięki którym młodzi mogli lepiej zrozumieć i polubić matematykę.

W tym tygodniu 10 uczniów z opiekunem pojechało do stolicy, gdzie Fundacja mBanku, finansująca program, zorganizowała Piknik Matematyczny, podsumowujący trzecią krajową edycję "mPotęgi".

Podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernik, która przypadła w Międzynarodowym Dniu Liczby Pi, młodzi matematycy z gminy Józefów oglądali ciekawe prezentacje, brali udział w eksperymencie Buffona, wysłuchali wykładu wybitnego matematyka dr Łukasza Badowskiego na temat "Ludolfiny i ...", a także uczestniczyli w próbie Bicia Rekordu Polski w najdłuższym rozwinięciu łańcuchowym liczby Pi! W nagrodę za zaangażowanie każdy z uczestników otrzymał specjalny, imienny certyfikat, potwierdzający udział w rekordzie.

MBP w Józefowie zapowiada, że postara się powalczyć o kolejne granty na nowe projekty edukacyjne dla swoich młodych czytelników.

"mPotęga" z liczbą Pi "mPotęga" z liczbą Pi "mPotęga" z liczbą Pi
"mPotęga" z liczbą Pi "mPotęga" z liczbą Pi "mPotęga" z liczbą Pi

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne