Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Kwietniowa "Majówka rowerowa"

Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa i jego partnerzy czekają na zgłoszenia miłośników aktywnego wypoczynku i delektowania się urokami Roztocza na rowerach. Właśnie rozpoczęli zapisy chętnych do udziału w "Józefowskiej Majówce Rowerowej", która odbędzie się w sobotę 29 kwietnia.

Kwietniowa "Majówka rowerowa"Tym razem rajd potrwa jeden dzień, a jego uczestnicy będą mieć do pokonania 57 kilometrów. Trasa została poprowadzona Wschodnim Szlakiem Rowerowym "Green Velo", Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu i Trasą Rowerową do Florianki. - Stałym bywalcom naszych "majówek" szlaki te są dobrze znane, ale co roku około 30 procent uczestników to debiutanci. Wszyscy mogą liczyć na moc atrakcji i niezapomniane wrażenia, związane z podziwianie walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Roztocza, które o tej porze roku jest szczególnie urokliwe. Miejscami, ze względu na wzniesienia i podjazdy, trasa jest dość wymagająca, ale można ją pokonać nawet u progu sezonu rowerowego - uważa prezes JKR Robert Rabiega.

Cykliści wyruszą z rynku w Józefowie i przez Tarnowolę, Brzeziny, Górecko Kościelne, Bukownicę, Tereszpol, Szozdy i Sochy dojadą do Zwierzyńca. Powrót przez Floriankę, Górecko Stare i Brzeziny. Po drodze uczestnicy rajdu będą m.in. w Górecku Kościelnym z modrzewiowym kościołem z 1768 roku, aleją pomnikowych dębów i kapliczką na wodzie, przy mokradłach w Bukownicy, w Zwierzyńcu, gdzie znajduje się barokowy kościół na wodzie, browar z początku 19 wieku i dawna siedziba Zarządu Ordynacji Zamojskiej, odwiedzą Floriankę znaną z hodowli konika polskiego oraz polskiej owcy nizinnej odmiany uhruskiej oraz Izbę Leśną. Zakończenie rajdu przy stanicy wędkarskiej w Józefowie odbędzie się przy ognisku i będzie połączone z konkursem krajoznawczym.

Koszt udziału w rajdzie to 30 złotych, a zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 25 kwietnia o ile wcześniej limit 120 miejsc nie zostanie wyczerpany.

Szczegółowe informacje i pełny regulamin "majówki" można znaleźć na stronach: www.jkr.org.pl i www.ejozefow.pl.

Do udziału w imprezie zachęcają Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa, Roztoczański Park Narodowy, Gmina Józefów i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Radio Lublin, które jest patronem medialnym rajdu.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne