Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Cuda, cudeńka wielkanocne... - SP Stanisławów

Cuda, cudeńka wielkanocne...Wielkanoc to najważniejsze z katolickich świąt, a niezwykła głębia związana z jego obchodami znalazła swoje odzwierciedlenie w licznych tradycjach - zarówno tych liturgicznych, jak i domowych, rodzinnych.

W dniu 9 marca w  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie odbyło się spotkanie międzypokoleniowe poświęcone tradycjom wielkanocnym. Panie z Koła Gospodyń z Górnik i Stanisławowa oraz rodzice pokazali, jak wykonać kwiaty z bibuły, a następnie palmy wielkanocne. Uczniowie z wielkim zapałem "wyczarowywali" piękne palmy i stroiki. Rada Rodziców nagrodziła zaangażowanie i pomysłowość uczniów upominkami.

Powstałe "cudeńka" zostały przekazane na kiermasz, który odbył się w naszej szkole w dniach od 13 do 17 marca. Największym powodzeniem cieszyły się palmy. Ale to jeszcze nie koniec przygotowań do świąt. Rada Rodziców zorganizowała kiermasz ciast, których każdy miał okazję spróbować. W tych dniach panowała u nas "słodka", świąteczna i wiosenna atmosfera. Kiermasz wielkanocny cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców, mieszkańców oraz samych uczniów. Łączny dochód z kiermaszu wyniósł 879,10 zł, który zostanie przekazany na Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, a szczególnie Radzie Rodziców z przewodniczącą na czele panią Moniką Niedbałą za inicjatywę, zaangażowanie i pozyskiwanie środków finansowych na rzecz szkoły. Dziękujemy również wszystkim, którzy postanowili wesprzeć naszą akcję.

Cuda, cudeńka wielkanocne... Cuda, cudeńka wielkanocne... Cuda, cudeńka wielkanocne...
Cuda, cudeńka wielkanocne... Cuda, cudeńka wielkanocne... Cuda, cudeńka wielkanocne...
Cuda, cudeńka wielkanocne... Cuda, cudeńka wielkanocne... Cuda, cudeńka wielkanocne...
Inwestycje Gminne