Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Święto Konstytucji 3 Maja - SZS w Józefowie

Święto Konstytucji 3 MajaŚwięto Konstytucji 3 Maja SZS w Józefowie obchodził w dość oryginalny sposób. Grupa uczniów wystylizowana w epokowe kostiumy odegrała przedstawienie teatralne. Młodzi artyści ukazali sytuację polskiej szlachty i ich stosunek do sytuacji politycznej kraju w przededniu wydarzeń z 1791 roku. Odtańczony polonez Ogińskiego uświetnił wartość przedstawienia. Okazało się, nie po raz pierwszy, że możliwości naszej młodzieży nie mają granic i uczniowie wciąż potrafią nas zaskakiwać. Uroczystość odbyła się 28 kwietnia w siedzibie naszej szkoły. W tym dniu wśród szkolnej widowni zasiadła również p. Alicja Siedlecka – starszy wizytator KO w Lublinie, która była pod ogromnym wrażeniem rangi i wyrazu artystycznego szkolnego przedstawienia.

Społeczność naszej gminy przedstawienie mogła zobaczyć w dniu rocznicy święta Konstytucji w MOK w Józefowie. Przygotowanie uczniów do uroczystości powierzono p. Marzenie Kowalczyk, p. Adriannie Kozak i p. Krystynie Mielniczek, a oprawę muzyczną p. Rafałowi Knapowi. Oryginalna scenografia nie byłaby możliwa bez współpracy z Domem Opieki Dla Seniorów – Pensjonat Turzyna oraz Spółdzielnią Socjalną Józefowski Ośrodek Usług Senioralnych. Gorąco dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja Święto Konstytucji 3 Maja
Inwestycje Gminne