Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Jubileusz bibliotecznego DKK

Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie skończył 10 lat. Uroczyste obchody jubileuszu, które odbyły się w mijającym tygodniu, były jednym z elementów tegorocznych obchodów "Tygodnia Bibliotek".

Jubileusz bibliotecznego DKKGościem świątecznego spotkania był pisarz, dziennikarz, podróżnik i fotograf Piotr Milewski. Autor urodził się w Chełmie, wychował w Opolu, a studiował w Poznaniu Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. W Japonii spędził 9 lat, a w literackim dorobku Piotra Milewskiego są: "Dzienniki japońskie", "Zapiski z roku Królika i roku Konia", "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" oraz "Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów". Opowieści Piotra Milewskiego sprowokowały mnóstwo pytań od klubowiczów i innych czytelników józefowskiej książnicy, którzy przyszli na spotkanie. Chociaż nie wszystkie udało się zadać, spotkanie i tak trwało prawie... 4 godziny.

Z okazji jubileuszu członkowie DKK przyjmowali gratulacje, podziękowania i życzenia, które składał, im m.in. Zastępca Burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz. Były dyskusje o minionej dekadzie i planach na najbliższą przyszłość. Nie zabrakło też jubileuszowego tortu.

W ciągu minionych 10 lat członkowie klubu omówili prawie 400 książek i wzięli udział w 16 spotkaniach autorskich. Wśród najchętniej czytanych autorów byli: Szczepan Twardoch, Jacek Hugo-Bader. Swietłana Aleksijewicz, Anna Janko czy Wiesław Myśliwski. Na liście bohaterów autorskich spotkań znaleźli się, na przykład: Katarzyna Tubylewicz, Maciej Orłoś, Grzegorz Kasdepke, Ewa Stadtmuller, Wioletta Piasecka i Marta Fox.

Wśród innych inicjatyw, podejmowanych przez przedstawicieli DKK były wycieczki, spotkania z postaciami nie tylko życia literackiego, udział w wystawach czy wyjazdy do kina i teatru.

Działalność klubów w całym kraju, w tym józefowskiego DKK, który był pierwszym w powiecie biłgorajskim, jest elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa "Tu Czytamy!". Jego celem jest wykreowanie mody na czytanie, dzięki przyjemności płynącej z lektury oraz aktywnego udziału w życiu literackim, poprzez udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, dyskusje oraz możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.

Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK
Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK
Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK
Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK Jubileusz bibliotecznego DKK

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne