Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wielkie bieganie na i po Roztoczu - "ULTRAROZTOCZE 2017"

W dniach 19-21 odbywać się będą na terenie Roztocza zawody biegowe pod nazwą "ULTRAROZTOCZE 2017". Bazą zawodów jest Zwierzyniec, ale również gmina Józefów bierze udział w organizacji tych zawodów.

ULTRAROZTOCZE 201730 zawodników wystartuje 20 maja (sobota), o godzinie 8:00, sprzed Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Dystans, który będą mieli do pokonania to 115 km.

Wcześniej, o godzinie 6:00, ze Zwierzyńca wystartuje 70 zawodników, którzy będą mieli do przebiegnięcia jeszcze dłuższy dystans – 130 km. Trasa ich zmagań wiedzie m.in. przez Józefów i pierwszych zawodników należy spodziewać się zaraz po godz. 8-ej.

Organizatorzy zadbali również o nieco mniej wytrzymałych biegaczy, bowiem proponują jeszcze trzy dystanse: 80 km, 60 km i 30 km, i one cieszą się większym zainteresowaniem, bowiem do udziału w ww. biegach zgłosiło się 500 osób.

Głównym organizatorem zawodów jest Fundacja Na Ratunek z Chełmca (woj. Małopolskie). Więcej o zawodach w http://www.ultraroztocze.pl

Uczestnicy i organizatorzy zawodów proszą mieszkańców Roztocza o gorący doping dla zawodników, do czego również zachęca niżej podpisany.

Robert Rabiega

Inwestycje Gminne