Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dzień Patrona - SP Majdan Nepryski

Dzień PatronaWraz z przyjęciem przez naszą szkołę imienia Jana Pawła II tradycją stało się, iż 18 maja obchodzimy uroczyście Dzień Patrona. Wszyscy uczniowie tego dnia stawili się w szkole w komplecie, mimo że nie było tego dnia zajęć lekcyjnych.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, która odprawił pracujący w naszej szkole ksiądz Tomasz Leńczuk. Następnie uczniowie udali się do klas, by delektować się kremówkami - ulubionym ciastkiem naszego patrona. Kolejnym wydarzeniem tego dnia była akademia upamiętniająca naszego wybitnego rodaka. Po akademii drużyny 3 osobowe z klas IV-VI przystąpiły do turnieju wiedzy o Janie Pawle II. Emocji było bardzo dużo. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą z okresu dzieciństwa, kapłaństwa oraz pontyfikatu. Jedną z części turnieju był test wiedzy online, który był rozwiązywany na oczach publiczności. Uczniowie rywalizowali również w zadaniu plastycznym - portret patrona, oraz podczas  recytacji wierszy o Janie Pawle II. Ostatecznie zmagania turniejowe wygrała klasa IV, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Na zakończenie tego pełnego emocji dnia każda z klas otrzymała portret patrona oraz jego życiorys z najważniejszymi wydarzeniami z życia. Uroczystość obchodów Dnia Patrona była przygotowana przez panie Alicję Biszczanik oraz Ewę Marzec. O część muzyczną zadbały panie Małgorzata Czerwieniec i Beata Harasiuk wraz z zespołem "Promyczki" oraz pan Rafał Knap. Oprawę liturgiczną przygotowały panie Krystyna Bojarska i Stanisława Szpinda.

W tym dniu podsumowany został także szkolny konkurs na prezentację o Janie Pawle II pt. "Jan Paweł II - Papież Naj..." przygotowany przez panią Joannę Wakoń. Jury oceniło prezentacje w następujący sposób:

  • 1 miejsce - Amelia Buczkowska i Jakub Garbiec
  • 3 miejsce - Marcel Marzec i Kacper Szmul.

Autorom prezentacji gratulujemy.

Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona
Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona
Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona
Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona
Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona
Inwestycje Gminne