Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"Jak nie czytam, jak czytam" - SP Stanisławów

Jak nie czytam, jak czytam"Jak nie czytam, jak czytam" - tak zatytułowana akcja masowego czytania  odbyła się w Szkole Podstawowej w Stanisławowie.

Jednym z działań w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, było wzięcie udziału w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", którego organizatorem jest rokrocznie redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole". Uczniowie naszej szkoły 1 czerwca 2017 r o godzinie 10:00 spotkali się na wspólnym czytaniu, by ustanowić rekord. Mieliśmy obawy, czy ta akcja spotka się z zainteresowaniem, jednak uczniowie naszej szkoły udowodnili, iż czytają. Część z nich przyniosła swoją ulubioną książkę, a pozostali, którzy nie mieli, otrzymali od bibliotekarza wybrane pozycje książkowe. Chociaż statystyki pokazują, że 63% Polaków nie czyta, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali, że chętnie czytają. Potrzebne są do tego przede wszystkim chęci, a także odpowiednie nowości książkowe, o takiej tematyce, jaka interesuje młodzież.

Takie działania promujące czytelnictwo są bardzo potrzebne. Zachęcają do sięgnięcia po literaturę, a także pokazują, że młodzi ludzie czytają, bo czytanie jest po prostu super sprawą. Szkolnym koordynatorem akcji była Anna Adamczuk-Borys.

Inwestycje Gminne