Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Podróże kształcą - SZS w Józefowie

Podróże kształcąTrasa kolejnej wyprawy o charakterze edukacyjno–krajoznawczym zorganizowanej w SZS w Józefowie dla 35 uczniów gimnazjum w dniach 23 - 26 maja wiodła przez Kraków, Zakopane i Oświęcim.

Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Kraków, gdzie mogła podziwiać: Wawel, Katedrę Wawelską, Rynek (tu Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Kościół Mariacki pomnik Mickiewicza), Uniwersytet Jagielloński, dzielnicę Kazimierz – tu Kościół Bożego Ciała oraz synagogi. Jednak główną atrakcją tego dnia był spektakl w teatrze Bagatela pt. „Najdroższy”. Ta lekka komedia z bardzo dobrą obsadą aktorską bardzo wszystkich rozbawiła.

Kolejne dni poświęcone były poznawaniu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Najpierw gimnazjaliści wędrowali na Rusinową Polanę, skąd prawie wszyscy wspięli się na szczyt o nazwie Gęsia Szyja. Potem był wjazd na Gubałówkę oraz zwiedzanie Zakopanego. Następnego dnia na Kasprowy Wierch i z powrotem uczniowie dotarli kolejką linową. Dodatkową atrakcją były dwie pogadanki – pierwszego dnia gospodarz pensjonatu w tradycyjnym góralskim stroju opowiadał o historii i zwyczajach Podhala; zaś drugiego, nasz przewodnik, który jest ratownikiem górskim należącym do TOPR, demonstrował nam specjalistyczny sprzęt taternicki i ratowniczy, opowiadał także o swoich doświadczeniach w pracy ratownika. Ostatni dzień wyprawy to zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które stanowiło dla uczniów niezapomnianą lekcję historii.

Wycieczkę zorganizowała Małgorzata Rabiega, w opiece nad uczniami pomagali jej także Renata Kusztykiewicz, Małgorzata Fila oraz Rafał Knap.

Organizatorzy dziękują Stowarzyszeniu Wychowanków LO w Józefowie za wsparcie finansowe wycieczki.

Podróże kształcą Podróże kształcą Podróże kształcą
Podróże kształcą Podróże kształcą Podróże kształcą
Inwestycje Gminne