Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Powalczą o słowiki

50 solistów i zespołów z powiatów biłgorajskiego i tomaszowskiego powalczy w tym roku o "Józefowskiego Słowika". Miejski Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa w Józefowie zapraszają na przesłuchania i towarzyszący im festyn rodzinny w niedzielę 4 czerwca.

Powalczą o słowikiWszystko rozpocznie się o 13.30 na placu szkolnym, a artyści będą występować na "Scenie pod sosnami". Będą wśród nich utalentowani wokaliści m.in. z Biłgoraja, Majdanu Starego, Nielisza, Sułowa i gminy Józefów. Największą grupę uczestników jubileuszowej, piętnastej edycji Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, będą stanowić przedstawiciele najstarszej kategorii wiekowej, czyli wykonawcy w wieku od 10 do 12 lat. Z kolei najmniej liczną reprezentację będą mieć najmłodsi artyści między 3 a 6 rokiem życia. Każdy zaprezentuje jeden utwór z własnym akompaniamentem lub półplaybeckiem, a ich występy będą oceniać pedagog Beata Nowak oraz aktor i muzyk Michał Dudziński z Zamościa.

Powalczą o słowikiOprócz statuetek "Józefowskiego Słowika", dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych jurorzy podzielą nagrody finansowe i zdecydują kto zasłużył na Grand Prix.

Poza konkursem w "Koncercie wspomnień" wystąpi jedna z laureatek ubiegłorocznych zmagań wokalnych - Aleksandra Bartoszczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu.

Zgodnie z tradycją występom będzie towarzyszyć Festyn Rodzinny, z którego dochód zostanie przekazany na potrzeby józefowskiej "podstawówki". W programie m.in.: konkursy dla dzieci i karuzela niespodzianek, degustacja domowych smakołyków, znakowanie rowerów, pokaz udzielania pierwszej pomocy, turniej szachowy oraz występy artystyczne Szkoły Tańca "Myka" i zespołu "Gdzie diabeł nie może" z Zamościa.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne