Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Turystycznie śpiewanie w Górecku

W nowym miejscu i w nieco zmienionej formule w niedzielę 18 czerwca odbędzie się tegoroczny józefowski Konkurs Piosenki Turystycznej. Miejscem imprezy tym razem nie będzie Józefów, a Górecko Kościelne, a oprócz konkursowych przesłuchań, będzie rajd pieszy, występy zaproszonych gości i kilka innych atrakcji.

Turystycznie śpiewanie w GóreckuW konkursowe szranki stanie 10 solistów i zespołów z Biłgoraja, Józefowa, Krasnobrodu i Tomaszowa Lubelskiego. Przesłuchania będą się odbywać w amfiteatrze w Górecku Kościelnym, a nie jak w ostatnich latach na rynku w Józefowie. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać inne niż dotychczas walory przyrodnicze gminy i Roztocza, licząc przy okazji na to, że będzie to także skuteczna forma uatrakcyjnienia konkursu. Każdy wykonawca ma przygotować co najmniej dwa utwory. Jury, w którym zasiądą zamojscy muzycy Michał Dudziński i Michał Kowalczyk, będzie je oceniać w kilku kategoriach wiekowych.

Pierwsze przesłuchania są planowane na 14.00, ale już o 11.00 z placu przy Informacji Turystycznej w Józefowie na trasę wyruszą uczestnicy pieszego rajdu, towarzyszącego konkursowi. Przez Tarnowolę piechurzy mają do pokonania około 10.00 kilometrów i obiecują pojawić się pod sceną jeszcze zanim pojawią się na niej pierwsi artyści.

Podczas tegorocznej imprezy będzie można posłuchać także występującą poza konkursem Kapeli Rzemyki z Józefowa oraz gwiazdy wieczoru, krakowskiej grupy "Inżynierii Środowiska". Po raz pierwszy występom będzie towarzyszyć także blok gier, konkursów i zabaw dla dzieci oraz kiermasz produktów regionalnych i roztoczańskich pamiątek, wykonanych ręcznie przez miejscowych twórców.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne