Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Matematyczne sukcesy naszych uczniów - SZS w Józefowie

"Matematyka to nauka o liczbach,
przestrzeni i granicy.
Reszta jest tylko ich sprytną kombinacją."

(Marek Kordos)

Matematyczne sukcesyTegoroczny rok szkolny obfitował w naszej szkole w sukcesy matematyczne. I etap Konkursu Matematycznego o Nagrodę Dyrektora III LO w Zamościu odbył się w szkole, przystąpiło do niego 5 uczniów. Test składał się z sudoku i 10 zadań testowych. Trzech uczniów Samorządowego Zespołu Szkół w Józefowie Mikołaj Kraczek, Paweł Osuch i Michał Kasprzyk zostało zakwalifikowanych do etapu finałowego, reprezentowali oni naszą szkołę w finale, który odbył się 24.03.2017 r. w III LO w Zamościu. Paweł Osuch uzyskał wysoki poziom, bo pod względem ilości punków był to drugi wynik.

Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu już po raz 22 zorganizowało konkurs matematyczny "Zagimak". Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Wydział Edukacji UM w Zamościu. Jak co roku, konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i finału (rejonowego).

03.02.2017 r. do etapu szkolnego konkursu "Zagimak" przystąpiło 9 uczniów z naszej szkoły. Do etapu powiatowego, który odbył się 25.03.2017 r. zakwalifikowało się 6 uczniów: Mikołaj Kraczek z kl. Ia, Julia Kozirak – kl. Ib, Michał Kasprzyk – IIa, Marlena Szponar i Paweł Osuch z klasy IIb oraz Natalia Dzikoń z klasy IIIa. Do etapu finałowego awansowało troje z nich: Mikołaj Kraczek, Marlena Szponar i Paweł Osuch.
13.05.2017 r. nasi finaliści zmagali się z kolejnym zestawem zadań. Tytuł laureata uzyskali: Mikołaj Kraczek, Marlena Szponar i Paweł Osuch.

Uroczyste podsumowanie konkursu Zagimak odbyło się 12 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu.

Matematyczne sukcesyNasi uczniowie przystąpili również do Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Do szkolenia i eliminacji 12.04.2017 r. przystąpiło troje uczniów: Mikołaj Kraczek, Paweł Osuch i Marlena Szponar. Uczniowie odbyli podstawowe szkolenie w zakresie obsługi i zastosowania kalkulatora graficznego typ TI – Nspire CX CAS. W trakcie eliminacji uczniowie otrzymali kilka problemów o różnym stopniu trudności, których rozwiązanie wymagało zastosowania wiedzy i umiejętności nabytych w gimnazjum oraz technik związanych z obsługą kalkulatora poznanych w trakcie szkolenia.

Finalistką II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Matematyka z kalkulatorem graficznym" zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego została Marlena Szponar. Zmagania finałowe odbędą się na poczatku przyszłego roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Do wszystkich konkursów, uczniów józefowskiego gimnazjum przygotowywały panie Marzena Gąsiorek i Aleksandra Kusztykiewicz.

Inwestycje Gminne