Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Projekt edukacyjny klasy II a "Malowanie światłem" - SZS w Józefowie

Malowanie światłemUczniowie klasy IIa SZS w Józefowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Malowanie światłem". Celem projektu było z jednej strony pogłębienie wiedzy o świetle i jego wpływie na człowieka, z drugiej zaś zdobycie i doskonalenie umiejętności pracy z aparatem fotograficznym. W czasie realizacji projektu młodzież poszerzyła swoje wiadomości na temat fizycznych aspektów światła, dużo uwagi poświęcono także na ukazanie jego wpływu na organizm i samopoczucie człowieka. Uczniowie zastanawiali się m.in.: dlaczego jedni wybierają kolory stonowane, a inni wręcz przeciwnie? Od czego zależy upodobanie do poszczególnych barw? Czy istnieje związek między temperamentem a kolorystycznymi wyborami? Czy przywiązujemy wagę do symbolicznego znaczenia barw? Uczestnicy projektu przygotowali eksperyment ukazujący wpływ kolorów na nasz nastrój i samopoczucie. Jego uczestnicy zgodzili się, że barwy ciepłe działają pobudzająco, zimne zaś wyciszają i relaksują.

Niezwykle istotną częścią projektu była edukacja fotograficzna. Zajęcia warsztatowe odbywały się zarówno w szkole, jak i poza nią. Okazały się one bardzo kształcące dla wszystkich uczestników, którzy dzięki nim poznali zawansowane funkcje aparatu fotograficznego. Atrakcyjność warsztatów plenerowych podniosła znacząco obecność zaproszonych gości – wskazówek młodzieży udzielał fotograf - pan Robert Nieśpiał oraz ekspert od efektów świetlnych DJ Garffi - pan Damian Kulik. Zdobytą w tym czasie wiedzę uczniowie wykorzystali praktycznie – wykonali szereg zdjęć ukazujących estetyczne walory światła i piękno poszczególnych barw.

Posumowanie realizacji projektu i prezentacja jego efektów odbyła w auli naszej szkoły. Zgromadzeni w niej nauczyciele i uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat światła, usłyszeć wiele ciekawostek, obejrzeć zjawiskowe zdjęcia, podziwiać układy taneczne prezentowane przez ubranych w świecące gadżety uczniów. Koordynatorem i pomysłodawcą była wychowawczyni pani Ewelina Skałecka.

Malowanie światłem Malowanie światłem Malowanie światłem
Malowanie światłem Malowanie światłem Malowanie światłem
Inwestycje Gminne