Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Dzień Języków Obcych - SP Stanisławów

Dzień Języków Obcych"Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem" - pod takim hasłem odbył się 20 czerwca w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Na początku spotkania uczniowie przeprowadzili debatę pt. "Warto uczyć się języków obcych", w której uświadomili, jakie korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych oraz wskazali przydatne metody i sposoby uczenia się. Debata dotyczyła również cech, jakie należy posiadać, aby nauczyć się języka, są to ciekawość i chęć komunikowania się.

Ponadto można było obejrzeć 2 krótkie filmiki. "Doctor, doctor" przedstawiał żartobliwą scenkę u lekarza zaprezentowaną przez brytyjskie dzieci, natomiast drugi filmik dotyczył zapożyczeń w języku angielskim. Ciekawostką jest to, iż w tym języku występują zapożyczenia z j. polskiego takie jak: mazurek, bigos, kiełbasa, pierogi. W dalszej części uczniowie zadawali pytania dotyczące wiedzy o krajach europejskich, a na koniec spotkania  wykonali piosenkę pt. "What’s your favourite season?".

Spotkanie to pokazało, iż uczenie się mowy innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć i przekroczyć różnice kulturowe, przynosi wiele korzyści zarówno młodym jak i starszym oraz pokazuje możliwości pracy czy nauki w innym kraju europejskim.

Z obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole należy zapamiętać, że nauka języków obcych jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie nawzajem i przezwyciężenie różnic kulturowych pomiędzy narodami.

Spotkanie  przygotowała pani Katarzyna Ungier - nauczyciel języka angielskiego.

Inwestycje Gminne