Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Artykuły

Niech żyje bal... - SZS w Józefowie

"Ta chwila czarowna głębią nocy,
szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem niech zawsze trwa..."

John Feeling Bekannte

Bal GimnazjalnySzkolna tradycja jest elementem integrującym społeczność uczniowską oraz stanowi o niepowtarzalności miejsca. Uroczystością, która na dobre zagościła w tradycji Samorządowego Zespołu Szkół Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Józefowie stał się Bal Gimnazjalny.

Wieczór 9 czerwca 2017 r. był wyjątkowy dla uczniów klas trzecich. Zorganizowany wtedy został ich pierwszy bal - Bal Gimnazjalny.

Przygotowaniami do imprezy kierowały panie wychowawczynie Krystyna Mielniczek i Aleksandra Kusztykiewicz.

Uczniowie klas trzecich kształcili umiejętności tańca narodowego - poloneza, wiele pracy i czasu włożono także w przygotowanie dekoracji, pięknej oprawy oratorsko-muzycznej oraz zaproszeń.

W starania o oprawę wizualną i nadanie uroczystego wyglądu balu zaangażowali się również rodzice. To oni uzgodnili menu i zatroszczyli się o bezpieczeństwo swoich pociech podczas przyjęcia.

Bal rozpoczął się o godzinie 18 i trwał do północy. Uroczystego otwarcia balu dokonała pani Elżbieta Działa – dyrektor szkoły, która w krótkim przemówieniu przypomniała chwile, gdy nieśmiali i pełni niepokoju dzisiejsi trzecioklasiści rozpoczynali naukę w gimnazjum, a teraz dojrzalsi i bogatsi w doświadczenia stoją u progu nowego etapu w życiu. Uzmysłowiła wszystkim zgromadzonym, że życie składa się z chwil, że nic dwa razy się nie zdarza, że tylko wspomnienia mogą przeciwstawić się upływającemu czasowi. Następnie zatańczono tradycyjnego poloneza. Widzowie byli zachwyceni tańcem, co okazali nagradzając uczniów gromkimi brawami. Magia chwili, uroczysta, pełna młodzieńczego dostojeństwa, postawa gimnazjalistów stały się źródłem niekłamanego podziwu i ogromnych wzruszeń malujących się na twarzach rodziców, nauczycieli i wszystkich zaproszonych gości.

Gimnazjaliści, chcąc wyrazić wdzięczność za opiekę i trud wychowania i nauczania złożyli podziękowania dla rodziców, pani dyrektor, wychowawczyń oraz wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Po części oficjalnej nadszedł czas upragnionej zabawy. Uczniowie przy muzyce bawili się doskonale do późnego wieczoru. Rodzice przygotowali smaczne przekąski. Nad oprawą muzyczną podczas balu czuwał DJ MADDEN, który zapewnił uczestnikom wyśmienitą zabawę i zadbał o ciepły klimat spotkania.

Bal Gimnazjalny to spektakularna i wyjątkowa uroczystość szkolna, która dostarczyła wielu jej uczestnikom intrygujących przeżyć i wzruszeń. Wspólne przygotowywanie tego przedsięwzięcia przyczyniło się do integracji nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Miejmy nadzieję, że przyszli absolwenci poważnie potraktują słowa Agnieszki Osieckiej "Niech żyje bal..." – szczególnie na płaszczyźnie edukacyjnej i niejednego poloneza przyjdzie im jeszcze zatańczyć.

Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny
Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny
Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny
Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny
Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny Bal Gimnazjalny
Inwestycje Gminne