Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego

Jubileuszowy, 10. Plener Malarski studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina w Józefowie oficjalnie zakończony. Podsumowaniem pracy był wernisaż, który odbył się w miniony weekend w miejscowym ośrodku kultury, a do 20 sierpnia można oglądać prace, które powstały podczas tegorocznej wizyty młodych artystów na Roztoczu.

Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiegoPrzez dwa tygodnie w Józefowie i okolicach pracowało 10 studentów kierunków malarstwo i edukacja w zakresie sztuk plastycznych Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Młodzi artyści wykonali łącznie około 50 prac, których inspiracją były pola, lasy, woda, miejscowe kamieniołomy i obiekty architektoniczne.

Opiekunem grupy był dr Mariusz Drzewiński, który podczas wernisażu dziękował w imieniu studentów i władz uczelni współorganizatorom pleneru z Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Władze samorządowe reprezentowali Burmistrz Roman Dziura, jego zastępca Ryszard Ostasz i sekretarz Robert Rabiega oraz dyrektor MOK Beata Zaśko.

Zgodnie z tradycją każdy z uczestników pleneru wykonał po kilka prac, z których jedną przekazał do dyspozycji MOK w Józefowie. Poplenerową ekspozycję będzie można oglądać w tym miejscu do 20 sierpnia, a jesienią ma być ona zaprezentowana w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka" w Lublinie, a w międzyczasie być może będzie pokazywana w innych ośrodkach kultury. W poprzednich latach gościły ją m.in. placówki w Łukowej, Tomaszowie Lubelskim i Zwierzyńcu.

Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego
Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego
Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiego  

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne