Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Przed jubileuszem EKO-festiwalu

Soliści, a także jeden duet i jeden zespół wystąpią w tegorocznym Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. Przesłuchania odbędą się na plenerowej scenie "Pod sosnami" w sobotę 19 sierpnia, a gwiazdami dwudniowej imprezy będą Lubelska Federacja Bardów i TSA.

Przed jubileuszem EKO-festiwaluWśród uczestników konkursu są artyści m.in. z Krakowa, Starachowic, a także z Białopola, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego. Zespoły będą mieć na swój występ około 30 minut, natomiast soliści powinni przygotować 20-minutową prezentację. Jedną z nagród EKO-Festiwalu jest nominacja do finału Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Oficjalne otwarcie imprezy jest planowane na 18.30, ale już o 11.00 na trasę wyruszą uczestnicy rajdu pieszego trasą nordic walking. Chętni mogą się zapisywać w Informacji Turystycznej albo Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie lub zgłosić się w dniu rajdu do biura organizatorów.

Wieczorną część imprezy, oprócz przesłuchań konkursowych, wypełnią koncerty discopolowych zespołów "Lili" i "Megustar" oraz dyskoteka pod gwiazdami.

W niedzielę o 13.00 odbędzie się mecz piłki nożnej o puchar Burmistrza Józefowa, a dwie godziny później rozpocznie się program dla dzieci. Na scenie zaprezentują się laureaci 15. Festiwalu Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika, "Harmonia Folk" z Łukowej i Józefowa oraz Kapela Rzemyki i jej goście. Potem zostaną ogłoszone wyniki tegorocznego festiwalu i odbędzie się koncert laureatów. Na koniec zagra Lubelska Federacja Bardów, rockowy zespół "Zła Wola" z Warszawy i legendarna grupa TSA.

Festiwalowi będą towarzyszyć wystawy malarstwa i rękodzieła wykonane przez podopiecznych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej i stowarzyszeń z gminy Józefów oraz prezentacja potraw regionalnych.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne