Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"Anielskie" obrazy na wystawie w MOK

Obrazami można leczyć, a użyte w nich barwy oglądających mogą pobudzać, wyciszać albo wprowadzać w stan harmonii. Przekonuje o tym w swoich pracach Grażyna Sybirska-Wilk, której obrazy będzie można podziwiać w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Otwarcie ekspozycji zatytułowanej "Anioły" odbędzie się w piątek 25 sierpnia o 18.00 w sali kameralnej MOK.

"Anielskie" obrazy na wystawie w MOKGrażyna Sybirska-Wilk to terapeutka i malarka z Warszawy, która w swoich obrazach emanuje pozytywną energią. Artystka używa różnych kolorów, a jej prace z elementami błękitu, fioletu czy bieli - uspokajają, poprawiają pamięć i koncentrację. Te z przewagą zieleni pomagają pokonać zmęczenie i wyciszyć się, a plamy czerwieni pobudzają i mobilizują do działania. Autorka używa też różnych odcieni żółci, która zachęca do nauki i pracy intelektualnej, wnosi światło i poprawia nastrój.

Obrazy Grażyny Sybirskiej-Wilk znajdują się nie tylko w prywatnych domach czy galeriach, ale również domach opieki, domach dziecka oraz ośrodkach rehabilitacyjnych i relaksacyjnych. Swoje pierwsze obrazy malarka tworzyła dla konkretnych osób, które miały kłopoty zdrowotne. Dopiero później pojawiły się jej własne wizje, które okazały się oczyszczające dla ludzi i domów z negatywnych energii.

O tym czy obrazy Grażyny Sybirskiej-Wilk rzeczywiście mają prozdrowotny charakter będzie się można przekonać podczas piątkowego spotkania w MOK w Józefowie.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne