Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Józefów: "Roztoczański Sołtys Roku"

Reprezentant Gminy Józefów Gabriel Kutrzepa został "Roztoczańskim Sołtysem Roku". Tytuł zdobył podczas pikniku, który Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze" zorganizowała w Krasnobrodzie.

Roztoczański Sołtys RokuSukces nie przyszedł łatwo, ponieważ uczestnicy konkursu musieli się wykazać zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi, a w rywalizacji wzięło udział 5 sołtysek i 5 sołtysów, do których zgodnie z regulaminem byli zaliczani także przewodniczący zarządów osiedli. Finał zmagań poprzedziły eliminacje, w których sołtyski sprawdzały swoje umiejętności w typowo męskich zawodach, a panowie - w kobiecych.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Józefów Morgi Gabriel Kutrzepa znalazł się w najlepszej trójce zawodników, którzy najszybciej ubili pianę z białek. Potem sołtysi musieli jeszcze dokończyć powiedzenia lub przysłowia ludowe oraz rozwiązać test wiedzy o regionie.

Ostatecznie reprezentant Gminy Józefów zdobył tytuł "Roztoczańskiego Sołtysa Roku", a wśród pań wygrała Katarzyna Lalik, reprezentująca Gminę Krasnobród.

Podczas "Roztoczańskiego Pikniku Sołtysów" nie zabrakło wielu innych atrakcji. Bardzo emocjonujące okazały się konkurencje, nawiązujące do dawnych zwyczajów, życia i pracy na zamojskiej wsi, na przykład bieg z kapustą na łopacie czy rzuty ziemniakiem do kosza. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz kulinarny znawcy kuchni roztoczańskiej Adama Kota, który zakończył się degustacją zapalanki kartoflanej na boczku.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne