Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Matematyka na słodko

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie ma kolejny pomysł na to jak zachęcić młodzież do nauki matematyki i pokazać, że warto się jej uczyć. Po projekcie "mPotęga w mBP", zakończonym wiosną tego roku, miejscowa książnica rozpoczyna kolejny, tym razem pod nazwą "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady".

Matematyka na słodkoHasło jest ściśle związane z pomysłami, które będą realizowane w najbliższych tygodniach, a jednym z nich jest zainstalowanie w centrum Józefowa... czekoladowej fontanny.

Szczegóły będą omawiane na spotkaniu organizacyjnym w piątek 15 września o 15.00, na które autorzy pomysłu zapraszają przede wszystkim uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej, ponieważ to oni będą głównymi uczestnikami projektu. Jego autorzy chcą uświadomić młodym ludziom, że matematyka może być ciekawa i przydatna w codziennym życiu. - Chcemy pokazać, że umiejętność liczenia oparta na tabliczce mnożenie przydaje się w różnych sytuacjach, zmienić nastawienie uczniów do nauki tego przedmiotu, a także uczyć ich kreatywności, spostrzegawczości, cierpliwości i nieszablonowych działań. Planowane zajęcia mają też zachęcić młodych ludzi do logicznego myślenia i ćwiczyć współpracę w grupie. Naszym celem jest przekonanie uczestników, że wspólnym mianownikiem mPotęgi, dzieci, czekolady i matematyki może być... biblioteka - mówi Elżbieta Jamroz, dyrektor biblioteki w Józefowie, która pieniądze na ten cel pozyskała z Fundacji mBanku.

Podczas zajęć z cyklu "mPotęga Mat - szkoła" uczniowie przekonają się, że choć matematyka nie łatwa, to są sposoby, dzięki którym nauka staje się przyjemniejsza. W planach zajęć plastycznych i literackich jest m.in. konkurs na pracę nawiązującą do tematu projektu "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady". Powstanie też Salonik Gier Planszowych i odbędzie się pierwszy Powiatowy Turniej Matematyczny z udziałem uczniów z całego powiatu biłgorajskiego. Zmagania są planowane na józefowskim rynku, gdzie oprócz zabaw, konkursów i gier w istniejącej fontannie pojawi się druga - z czekolady, którą będą mogli smakować także obserwujący rywalizację.

Podsumowaniem projektu będzie Pieszy rajd na 10 tysięcy kroków, podczas którego uczniowie razem z rodzicami będą mogli spalić czekoladowe kalorie, dotlenić mózg i przewietrzyć głowę.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne