Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Ostatnie zgłoszenia na rajd prof. J. Jóźwiaka

Amatorzy pieszych wędrówek po Roztoczu, którzy chcą wziąć udział w tegorocznym Rajdzie im. prof. Józefa Jóźwiaka, powinni się pospieszyć. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie czekają na zgłoszenia tylko do najbliższego wtorku 19 września.

Ostatnie zgłoszenia na rajdOrganizowana po raz 21. wyprawa odbędzie się w piątek 22 września na trzech trasach. Uczniowie szkół podstawowych z klas I - IV będą mieć do pokonania około 2,5 kilometra z Kamieniołomów Babia Dolina przez Dolinę Nepryszki nad zalew w Józefowie. Pozostali uczestnicy pierwszego i drugiego dnia rajdu mogą się wybrać na dwa szlaki o długości 10 kilometrów. Pierwszy wiedzie z Kamieniołomów Babia Dolina, przez Las Dębowce i Dolinę Nepryszki nad józefowski zalew, natomiast druga z Górecka Starego przez Floriankę do Zwierzyńca.

Tegoroczne spotkanie poprzedzi o 8.30 Msza Święta, połączona ze wspomnieniem patrona rajdu i zwiedzaniem izby pamięci społecznika oraz popularyzatora turystyki i sportu.

Piechurzy wyruszą na trasy o 10.30, by o 14.00 spotkać się na grochówce nad zalewem w Józefowie. Na wieczór organizatorzy zaplanowali spotkanie towarzyskie przy kapeli dla absolwentów i zaproszonych gości.

Dzień później o 10.00 uczestnicy wyprawy wyjadą do Górecka Starego, a po dotarciu do Zwierzyńca obejrzą miejscowy ośrodek edukacyjno-muzealny.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane w Szkoły Podstawowej przy ul. Górniczej 21 w Józefowie, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 68 78 079.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne