Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Wystawa K. Miazka w bibliotece

Obrazy i rysunki Krzysztofa Miazka będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. Wystawa, której otwarcie odbędzie się w środę 20 września o 13.00, jest jednym z elementów projektu pod nazwą "Cuda wianki - rękodzieło ludowe biłgorajskiej wsi".

Wystawa K. Miazka w biblioteceKrzysztof Miazek mieszka w Górecku Kościelnym, ale urodził się na Podkarpaciu, a przez wiele lat mieszkał i pracował w Lublinie. Jego związki z Roztoczem sięgają czasów studenckich, gdy odwiedzał te strony, a z grupą przyjaciół budował nawet schroniska młodzieżowe. Jak sam mówi malowaniem i rysowaniem zajmował się amatorsko od zawsze, zaś jego ulubioną techniką jest akwarela. Jego prace najczęściej przedstawiają wiejskie chałupy oraz przydrożne kapliczki, kościółki, cerkwie i inne obiekty sakralne. Na co dzień pokazuje je we własnej galerii w Górecku Kościelnym.

Ekspozycja Krzysztofa Miazka została przygotowana w ramach projektu "Cuda wianki - rękodzieło ludowe biłgorajskiej wsi", realizowanego przez Nieformalną Grupę "Miłośnicy książek", działającą w MBP w Józefowie. W wakacje odbywały się spotkania, związane z kulturą, sztuką i historią regionu, podczas których dzieci poznawały m.in. dawne obrzędy, zwyczaje, przysłowia i zawody. Oprócz zajęć dla najmłodszych, w ramach tego samego projektu odbywały się wielopokoleniowe warsztaty z udziałem młodzieży, dorosłych i seniorów, "Piknik na ludowo" i wiele innych inicjatyw. Pozostałe pomysły będą realizowane do końca października.

Projekt "Cuda wianki - rękodzieło ludowe biłgorajskiej wsi" dofinansowano ze środków Programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i partnerów - Gminę Biłgoraj oraz Miasto Biłgoraj.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne