Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Papieski spektakl w kościele

Spektakl zatytułowany "Brat naszego Boga", na motywach dramatu Karola Wojtyły będzie można obejrzeć w Józefowie.

Papieski spektakl w kościelePrzedstawienie w reżyserii Artura Dziurmana, organizowane przez miejscowy ośrodek kultury i Stowarzyszenie Scena Moliere z Krakowa, odbędzie się w niedzielę 1 października o 18.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Józefowie.

"Brat naszego Boga" to dramat w trzech aktach, pisany przez Karola Wojtyłę od 1944 do 1950 roku. Jego bohaterem jest Adam Chmielowski, polski powstaniec i artysta malarz, który porzucił sztukę, przywdział habit i jako brat Albert założył Zgromadzenia Albertynów i Albertynek w Krakowie. Jan Paweł II kanonizował go w 1989 roku.

Przedstawienie, które będzie mieć okazję obejrzeć publiczność w Józefowie, ma charakter filmowo-teatralny. Spektakl jest ilustrowany muzyką Jana AP Kaczmarka, Jacka Skubikowskiego i Zespołu IL DIVO, a za scenografię oraz kostiumy odpowiada znany krakowski scenograf i kostiumolog Ryszard Melliwa.

Premiera widowiska odbyła się w kwietniu 2009 roku, a reżyserii i adaptacji scenicznej sztuki podjął się Artur Dziurman, aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie. W główną roli występuje aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Maciej Jackowski, a w dwudziestoosobowej obsadzie są jeszcze dwie profesjonalne aktorki - Magdalena Sokołowska i Iwona Chamielec. Pozostali artyści to uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Scena Moliere z Krakowa.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne