Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Zapisy na jubileuszowe spotkania papieskie

Józefów przygotowuje się do obchodów 39-ej rocznicy wyboru Polaka na papieża. W rocznicę tego wydarzenia 16 października odbędą się doroczne Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną, które od 10 lat organizuje miejscowy ośrodek kultury.

Zapisy na jubileuszowe spotkania papieskieDo przesłuchań pozostało kilkanaście dni, ale lista wykonawców, którzy chcą wystąpić w tegorocznej edycji imprezy, jest już otwarta.

Propozycja jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców gminy Józefów, ale, tak jak w poprzednich latach, mogą z niej skorzystać także wykonawcy z innych gmin.

Recytatorzy, wśród których mogą być gimnazjaliści, licealiści i osoby dorosłe, przygotowują jeden utwór Karola Wojtyły. Druga kategoria to piosenki religijne, które zaśpiewają zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i licealna oraz dorośli. Ich zadaniem będzie wykonanie dwóch polskich piosenek o tematyce religijnej z półplaybackiem lub z towarzyszeniem instrumentów.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 11 października w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Krótkiej 9 w Józefowie, a szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 687 81 22. Regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe są dostępne na stronie: www.ejozefow.pl.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne