Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"Naukobus" przyjeżdża

"Naukobus" Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przyjedzie w przyszłym tygodniu do Szkoły Podstawowej w Józefowie. We wtorek 10 października dzięki mobilnej wystawie uczniowie będą w nim poznawać świat nauki, eksperymentów i największych odkryć.

"Naukobus" przyjeżdżaTo rodzaj laboratorium z kilkunastoma eksponatami, dzięki którym dzieci, poprzez eksperymenty, poznają tajniki biologii fizyki, chemii czy informatyki oraz innych dziedzin nauki. Można w nim znaleźć m.in.: wirujące krzesełko, dziwne walce, uwięzioną piłkę czy znikające barwy.

Pomysłodawcy "Naukobusa" podkreślają, że jest to połączenie nauki i zabawy z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu. Odwiedzający wystawę dowiedzą się, na przykład jak powstaje film i na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, poznają tajniki ludzkiego organizmu, a także spróbują... oszukać swoje zmysły, w czym uczniów będą wspierać animatorzy z Centrum Nauki Kopernik.

W tym roku "Naukobus", który jest wspólną inicjatywą Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odwiedzi około dwustu szkół w całej Polsce i dotrze do prawie 100 tysięcy uczniów i ich rodziców we wsiach i miastach do 130 tysięcy mieszkańców. Poprzez udział w eksperymentach mobilne laboratorium ma rozbudzać ciekawość oraz inspirować do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne