Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

35 lat Klubu Seniora

O wieku seniorów mówi się, że to "jesień życia", ale dla członków Klubu Seniora z Józefowa to jesień przepełniona wiosną i latem, chęcią życia i przeżycia jeszcze wielu radości i sukcesów. Te z minionych 35 lat wspominano podczas jubileuszu, który odbył się w miejscowym ośrodku kultury.

Jubileusz Klubu SenioraDo wspólnego świętowania 35-lecia seniorzy zaprosili przedstawicieli władz samorządowych z Burmistrzem Romanem Dziurą i Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Hajdukiem, dyrektorów instytucji kultury, opiekunów klubów seniora z powiatów biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego oraz delegacje podobnych organizacji ze Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Tarnogrodu, Dołhobyczowa i Krasnegostawu.

Uczestnicy obchodów dzielili się doświadczeniami z najnowszej historii klubu seniora, a także wspominali pierwsze lata organizacji, której założycielką była nieżyjąca już Donata Sobań z ówczesnego Klubu Ruchu, gdzie odbywały się pierwsze spotkania członków organizacji starszych mieszkańców gminy. Potem opieką merytoryczną objął ich gminny ośrodek kultury, a 21 listopada 1982 roku została wybrana Społeczna Rada Seniorów. Aktywna działalność klubu rozpoczęła się w styczniu następnego roku, gdy seniorzy zaczęli się spotykać z dziennikarzami, aktorami, przedstawicielami służby zdrowia, a także brać udział w wieczorkach tanecznych, pokazach kulinarnych i okolicznościowych uroczystościach oraz spotykać się z członkami innych klubów.

Do dzisiaj członkowie tej organizacji chętnie angażują się w życie kulturalne, startują z powodzeniem w konkursach literackich i wokalnych, a pogodą ducha i otwartością zarażają innych, w tym przedstawicieli młodszych pokoleń.

Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora
Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora
Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora
Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora Jubileusz Klubu Seniora

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne