Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Lekcje mogą być... zbyt krótkie?!

Tradycyjne lekcje w szkole nie zawsze cieszą uczniów, ale niezadowolonych trudno znaleźć wśród tych, którzy prawie cały wtorek 10 października spędzili na zajęciach w... "Naukobusie" w Józefowie.

Lekcje mogą być... zbyt krótkie?!To rodzaj mobilnego laboratorium, w którym dzieci i młodzież poprzez eksperymenty poznają tajniki biologii, fizyki, chemii, informatyki czy innych dziedzin nauki.

Tak też było na wtorkowych lekcjach, na których stawiło się 390 uczniów z Józefowa, Górecka Starego, Stanisławowa i Majdanu Nepryskiego. Od 8.00 do 14.00 wszyscy korzystali z eksponatów, które w "Naukobusie" prezentowali animatorzy Centrum Nauki Kopernik.

- Wrażenia były niesamowite, bo było to sześć godzin bardzo ciekawych eksperymentów i dobrej zabawy z nauką. Najbardziej podobała się kula plazmowa, człowiek układanka i łamigłówki. W zgodnej opinii uczniów wszystko byłoby nawet genialne, gdyby... nie trwało - ich zdaniem - zbyt krótko. Dlatego już planują wycieczki do warszawskiego "Kopernika", gdzie chcieliby spędzić cały dzień - podsumowują organizatorzy wizyty "Naukobusu".

W tym roku mobilne laboratorium, które jest wspólnym pomysłem Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odwiedzi około dwustu szkół w całej Polsce i dotrze do prawie 100 tysięcy uczniów i ich rodziców we wsiach i miastach do 130 tysięcy mieszkańców.

To, że Naukobus odwiedził w październiku właśnie Józefów mieszkańcy zawdzięczają zaangażowaniu Pani Agaty Borowiec Poseł na Sejm RP.

Lekcje mogą być... zbyt krótkie?! Lekcje mogą być... zbyt krótkie?! Lekcje mogą być... zbyt krótkie?!

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne