Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

"Jestem już pierwszak, nie maluch!" - SP Stanisławów

Jestem już pierwszak, nie maluch!Te słowa padły z ust jednego z uczniów podczas akademii, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stanisławowie 5 października 2017 roku. Uroczystość ta była bez wątpienia najważniejszą dla pierwszoklasistów. Mowa tu o ślubowaniu i pasowaniu na ucznia naszej szkoły. Eleganckie stroje dzieci i birety na głowach podkreśliły doniosły charakter uroczystości.

Sprawdzona została także wiedza uczniów na temat tego kim są i w jakim kraju żyją. Wychowawczyni pani Agnieszka Skowyra-Łach przygotowała ich bardzo dobrze. Wszyscy potwierdzili, że zasługują na miano ucznia oraz na to, by mówić o nich "pierwszaki", nie maluchy.

Następnie pani dyrektor Mariola Kudełka wygłosiła przemówienie, w którym zawarte były piękne życzenia dla pierwszoklasistów. Aby tradycji stała się zadość, pasowała każdego z nich symbolicznym, wielkim ołówkiem, czego świadkiem była cała społeczność uczniowska, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Następnie po otrzymaniu dyplomów pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

"Świeżo upieczeni" uczniowie klasy I otrzymali wspaniałe prezenty od rodziców, pani dyrektor, wychowawczyni oraz kolegów i koleżanek z klasy II. Ci ostatni przygotowali także dodatek do swojego podarunku w postaci pięknie wyrecytowanych wierszy i rytmicznie zaśpiewanych piosenek.

Uroczysty dzień zakończył się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców uczniów klasy pierwszej, na który zostali także zaproszeni uczniowie klasy drugiej. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wszystkiego najlepszego, sukcesów w nauce oraz samych dobrych wspomnień z naszej szkoły.

Jestem już pierwszak, nie maluch! Jestem już pierwszak, nie maluch! Jestem już pierwszak, nie maluch!
Jestem już pierwszak, nie maluch! Jestem już pierwszak, nie maluch! Jestem już pierwszak, nie maluch!
Inwestycje Gminne