Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Jubileusz papieskich spotkań

Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną w Józefowie mają już 10-letnią tradycję. Jubileuszowa edycja odbędzie się w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyła na papieża w poniedziałek 16 października.

Jubileusz papieskich spotkańUdział w przesłuchaniach zapowiedzieli recytatorzy oraz soliści i zespoły wokalne z trzech powiatów - biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Będą to wykonawcy z Biłgoraja, Krasnobrodu i Tomaszowa Lubelskiego oraz z gmin Łukowa, Nielisz i Tereszpol, a gospodarzy będą reprezentować recytatorzy i wokaliści z Józefowa i Majdanu Nepryskiego.

Otwarte dla publiczności prezentacje literackie rozpoczną się w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie o 10.00, zaś wokaliści będą występować od 12.00.

Recytatorzy, wśród których największą grupę będą stanowić gimnazjaliści, wykonają po jednym utworze Karola Wojtyły. W zgłoszeniach uczestników prezentacji kategorii wokalnej często pojawiają się piosenki o tematyce religijnej z repertuaru zespołu "Trzecia Godzina Dnia" i Piotra Rubika.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne