Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Bezpieczeństwo najważniejsze - spotkanie z policjantami - SP Majdan Nepryski

Bezpieczeństwo najważniejszeBezpieczeństwo oraz edukacja związana z bezpieczeństwem dzieci jest jednym z priorytetów w naszej szkole. Już we wrześniu każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów, którzy spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego 3-4-5-latków i 6-latków oraz z uczniami klasy I, II i III. W czwartek 12 października 2017 r. naszą szkołę odwiedzili sierżant sztabowy Joanna Klimek z zespołu do spraw nieletnich KPP w Biłgoraju oraz starszy sierżant Marek Lis - dzielnicowy z terenu Majdan Nepryski pracujący w Komisariacie Policji w Józefowie.

Bezpieczeństwo najważniejszePrzedszkolaki powitały gości wierszem i piosenką związaną z bezpieczeństwem na drodze. Policjanci rozmawiali z naszymi wychowankami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub spotkamy się z agresywnym psem. Przypomnieli też numery alarmowe i omówili sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Najciekawszą dla nich częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów związanych z pracą policjanta. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia wnętrza wozu policyjnego.

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i usystematyzowało wiedzę naszych wychowanków na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w różnych innych sytuacjach życiowych.

Bezpieczeństwo najważniejsze Bezpieczeństwo najważniejsze Bezpieczeństwo najważniejsze
Inwestycje Gminne