Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Matma to jest to! - SP Majdan Nepryski

mFundacjaOd września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim prowadzone są dodatkowe lekcje z matematyki. Zajęcia "Matma to jest to!" realizowane są w ramach projektu "M jak Majdan z Potęgą", sfinansowanego przez Fundację mBanku.

Wszystkie nasze spotkania są pozalekcyjnymi warsztatami, opartymi głównie na aktywności uczniów. Poprzez zabawę chcemy pokazać uczniom matematykę ciekawszą  niż na lekcjach w szkole. Na zajęciach dzieci doskonalą umiejętność liczenia, koncentracji uwagi, rozwijanie spostrzegawczości, umiejętności porównywania, segregowania i samokontroli  poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych tj.: puzzli matematycznych, domina, układanek, gier komputerowych, gier planszowych, klocków. Dotychczas nasze spotkania dotyczyły różnorodnych gier i zabaw. Najwięcej dobrej zabawy mieli uczniowie podczas tworzenia różnych brył i konstrukcji z wykorzystaniem kloców bamp i recko. Bamp uczy samodyscypliny - doskonałości i precyzji - wzbogaca repertuar pomysłów - kreuje twórcze pomysły- poprawia motorykę - koordynację oka i ręki. Natomiast klocki REKO to zestaw trójkątów równobocznych, kwadratów, pięciokątów i sześciokątów foremnych, które można łączyć z sobą tworząc modele wielościanów. Dzięki nim łatwo można wykonać modele wielu brył. Stwarzają pole do popisu dla wyobraźni! Uczniowie rozwijają umiejętność posługiwania się metodami matematycznymi w życiu codziennym.

Zajęcia cieszą się zainteresowaniem wszystkich uczestników, wywołują mnóstwo pozytywnych emocji. Koordynatorem projektu jest pani Joanna Wakoń. Wszystkie pomoce dydaktyczne zostały zakupione z projektu sfinansowanego przez Fundację mBanku.

Matma to jest to! Matma to jest to! Matma to jest to!
Matma to jest to! Matma to jest to! Matma to jest to!
Matma to jest to! Matma to jest to! Matma to jest to!
Matma to jest to! Matma to jest to! Matma to jest to!
Inwestycje Gminne