Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Czekoladowa oferta matematyczna

Czekoladowy pieszy rajd na 10 tysięcy kroków, konkurs plastyczno-literacki i turniej matematyczny to najnowsze propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie na promocję nauki matematyki i pokazanie, że warto się jej uczyć.

Czekoladowa oferta matematycznaWszystkie są elementem projektu "Tabliczka mnożenia jest jak tabliczka czekolady", finansowanego przez Fundację mBanku. Uczestnicy rajdu wyruszą na trasę w piątek 20 października o 11.00 sprzed siedziby józefowskiej książnicy.

Pięć dni później biblioteka kończy przyjmowanie zgłoszeń trzyosobowych drużyn uczniów klas piątych i szóstych ze szkół powiatu biłgorajskiego, które chcą wystartować w Turnieju Matematycznym "Polubić tabliczkę mnożenia jak tabliczkę czekolady". Uczestnicy zmagań będą mieć do rozwiązania w jak najkrótszym czasie zadania tekstowe oraz łamigłówki i krzyżówki. Turniej odbędzie się 30 października o 8.30, a zgłoszenia można przesyłać do 25 października tradycyjną pocztą na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów
albo pocztą elektroniczną na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zmaganiom na józefowskim rynku będą towarzyszyć zabawy, konkursy i gry w fontannie, w której pojawi się druga - z czekolady.

Również 30 października organizatorzy ogłoszą wyniki konkursu plastyczno-literackiego, w którym zadaniem uczestników jest wykonanie prac, promujących naukę matematyki, tabliczkę mnożenia i Fundację mBanku jako sponsora projektu. Ta oferta jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów bez względu na miejsce nauki czy zamieszkania, a konkursowe propozycje będą oceniane w kategoriach klas I - III, IV - VI, a także VII klas podstawówki oraz II i III klas gimnazjów. Prace trzeba przesłać do 28 października na adres organizatora.

MBP w Józefowie zaprasza również na cykliczne zajęcia matematyczne, które odbywają się w jej siedzibie w piątki o 15.00, a rozpoczynają się od... wspólnej degustacji czekolady. Od połowy września uczestniczy w nich 20-osobowa grupa uczniów z klas IV - VII szkoły podstawowej. Lista jest jednak cały czas otwarta a spotkania za każdym razem są poświęcone innym tematom, dlatego przyłączenie się do grupy jest możliwe w dowolnym momencie.

W ten sposób józefowska książnica chce uświadomić młodym ludziom, że matematyka może być ciekawa i przydatna w codziennym życiu, a także pokazać, że umiejętność liczenia oparta na tabliczce mnożenia przydaje się w różnych sytuacjach życiowych. Poprzez udział w projekcie jego uczestnicy mogą również nauczyć się kreatywności, spostrzegawczości i cierpliwości, a także przekonać się, że wspólnym mianownikiem mPotęgi, dzieci, czekolady i matematyki może być... biblioteka.

Czekoladowa oferta matematyczna Czekoladowa oferta matematyczna Czekoladowa oferta matematyczna
Czekoladowa oferta matematyczna Czekoladowa oferta matematyczna Czekoladowa oferta matematyczna

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne