Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Klub Seniora do końca roku

Przygotowanie Klubu Seniora w Długim Kącie-Osadzie w gminie Józefów odbywa się zgodnie z planem. Druga placówka, utworzona przez miejscowy samorząd z myślą o starszych mieszkańcach, będzie gotowa przed końcem roku.

Klub Seniora do końca rokuKlub powstaje w budynku, w którym już mieści się świetlica środowiskowa i ośrodek zdrowia. - Adaptacja pomieszczeń, w których znajdzie się nowa placówka już się zakończyła, a teraz czekamy na oferty firm, które zechcą wyposażyć klub. Na propozycje czekamy do 8 listopada, a termin realizacji zamówienia został wyznaczony na połowę grudnia - informuje Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

W pomieszczeniach, które zostały wygospodarowane dla seniorów, będzie aneks kuchenny, pokój dzienny z telewizorem i internetem, pokój do ćwiczeń z orbitrekiem, rowerem magnetycznym i innymi urządzeniami oraz pokój socjalny, łazienka i szatnia.

Koszt zakupów będzie znany w połowie listopada, a część środków podobnie jak w przypadku adaptacji pomieszczeń, będzie pochodzić z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Burmistrz Roman Dziura zapewnia, że nowa placówka rozpocznie działalność w grudniu.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne