Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Pobiegną w rocznicę odzyskania niepodległości

Na sportowo rozpoczną obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy miasta i gminy Józefów w powiecie biłgorajskim. Już w czwartek 9 listopada odbędzie się 18. Uliczny Bieg Niepodległości z udziałem uczniów miejscowych szkół i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Pobiegną w rocznicę odzyskania niepodległościW zależności od kategorii wiekowej uczestnicy zawodów będą mieć do pokonania trzy trasy, ze startem i metą na Placu Wyzwolenia, a klasyfikacja będzie prowadzona oddzielnie wśród uczniów klas I - III, IV - VI oraz VII szkoły podstawowej i gimnazjalistów, a także reprezentantów WTZ.

By wziąć udział w rywalizacji nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy w dniu zawodów pojawić się przed startem, który jest planowany na 10.00.

Główne obchody tegorocznego święta narodowego odbędą się w sobotę 11 listopada. O 9.30 w miejscowym kościele parafialnym rozpocznie się Msza Święta w intencji ojczyzny, po której uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik "Ku czci bohaterów walk 1863, 1939 - 1945 roku", by złożyć wieńce i kwiaty oraz zapalić znicze. Uroczystości zakończy o 11.30 okolicznościowa akademia w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne