Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

18. Bieg Niepodległości

Uliczne biegi niepodległości w Józefowie cieszą się niesłabnącą popularnością. W tym roku na starcie stanęło prawie 120 zawodniczek i zawodników, czyli około 40 więcej niż w poprzedniej edycji.

18. Bieg NiepodległościZawody, które odbyły się w czwartek 9 listopada, rozpoczęły obchody narodowego święta, których główna część odbędzie się w najbliższą sobotę. Wśród uczestników czwartkowego biegu byli uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z całej gminy oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Józefowie.

Spośród najmłodszych zawodniczek, urodzonych w 2007 roku i później, pierwsza na mecie zameldowała się Gabriela Hanys ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, a na kolejnych miejscach uplasowały się Martyna Bednarczyk i Amelia Murzacz z SP Józefów. Wśród chłopców wygrał Kornel Krzemiendak z SP Józefów przed Danielem Serafinem i Kacprem Przytułą z SP Majdan Nepryski.

W kategorii dziewcząt z roczników 2005 i 2006 triumfowała Gabriela Bieg z SP Majdan Nepryski, druga była Agata Baran z SP Górecko Stare, a trzecia Michalina Słupska z SP Stanisławów. Rywalizację chłopców wygrał Kacper Mielniczek z SP Majdan Nepryski, który wyprzedził szkolnego kolegę Miłosza Czerwienieca i Norberta Lipiana z SP Józefów.

Zwyciężczynią biegu najstarszych dziewcząt, urodzonych w latach 2002, 2003 i 2004, została Karolina Wojciechowska z SP Józefów, druga była reprezentantka tej samej szkoły Martyna Biszczanik, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Kozak z SP Majdan Nepryski. W kategorii chłopców pierwszy linię mety minął Jakub Serafin z SP Majdan Nepryski, a za nim uplasowali się Maciej Biszczanik z SP Józefów i Nataniel Garbiec z SP Majdan Nepryski.

W zawodach uczestników WTZ na pierwszym stopniu podium stanął Andrzej Wątróbski, a druga była Anna Zawiślak.

Najlepsi biegacze odebrali medale z rąk Sekretarza Gminy Józefów Roberta Rabiegi, który dokonał uroczystego otwarcia i zakończenia czwartkowej imprezy.

Główne obchody tegorocznego święta narodowego rozpoczną się w sobotę 11 listopada o 9.30 Mszą Świętą w miejscowym kościele. Potem uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik "Ku czci bohaterów walk 1863, 1939 - 1945 roku", gdzie złożą wieńce i kwiaty oraz zapalą znicze, a obchody zakończy o 11.30 akademia w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

18. Bieg Niepodległości 18. Bieg Niepodległości 18. Bieg Niepodległości
18. Bieg Niepodległości 18. Bieg Niepodległości 18. Bieg Niepodległości
18. Bieg Niepodległości 18. Bieg Niepodległości 18. Bieg Niepodległości

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie: www.ias24.eu

Inwestycje Gminne