Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Projekt informatyczny

Mieszkańcy Gminy Józefów mogą przez internet załatwić wiele swoich spraw oraz mają łatwiejszy dostęp do internetu i informacji. Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Telebim na MOK-uPo wprowadzeniu niezbędnych zmian technologicznych w Urzędzie Miasta i Gminy, dokumenty przekazywane i archiwizowane są drogą elektroniczną, zostały też wprowadzone usługi z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Ponadto w Józefowie fumkcjonują 3 e-kioski. Dwa z nich są dostępne w urzędzie, a jeden w szkole. Oprócz tego w świetlicach w Majdanie Nepryskim, Długim Kącie, Stanisławowie, Górnikach, Hamerni i Górecku Starym zostały zainstalowane publiczne punkty dostępu do sieci, z komputerami i drukarkami.

Na rynku w Józefowie został również zainstalowany hot spot, dzięki czemu internauci mają dostęp do sieci bezprzewodowej. Oryginalnym pomysłem józefowskich samorządowców jest przekazywanie informacji za pośrednictwem telebimów, które są uzupełnieniem urzędowej tablicy ogłoszeń. Na ekranach elektronicznych, zainstalowanych w 7 miejscowościach ukazują się wiadomości urzędowe, kulturalne i turystyczne.

W ramach projektu miasto kupiło między innymi: około 40 nowych komputerów i drukarek, 6 skanerów, dwie kserokopiarki, 5 laptopów, 6 routerów bezprzewodowych, 7 telebimów, 4 kamery do monitoringu i 12 zestawów do podpisu elektronicznego. Wszystko kosztowało ponad 770 tysięcy złotych, ale większą część kosztów gmina pokryła z unijnej dotacji.

 

 

Inwestycje Gminne