Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Goście z biblioteki - SP Stanisławów

Goście z bibliotekiW dniu 22 listopada grupę 5-6-latków odwiedziły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie: p. Katarzyna Karwan i p. Barbara Biszczanik. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki, jak również zbliżający się Dzień Pluszowego Misia.

Pani Kasia opowiedziała dzieciom o niedźwiadkach, tych prawdziwych i tych zabawkowych. Następnie, jak na bibliotekarza przystało, przeczytała bajkę, której  dzieci wysłuchały z zaciekawieniem. Zwróciła uwagę na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Dzieci nauczyły się  piosenki o misiach- niejadkach. Nie mogło również zabraknąć niedźwiedziego przysmaku - słodkiego miodku. Przedszkolaki miały za zadanie zlizać z talerzyka miód, nie pomagając sobie przy tym rękami. Doskonale sobie z tym poradziły, ponieważ wszystkie talerzyki były czyściutkie. Na koniec wszystkie zostały zaproszone do biblioteki, a także otrzymały prezenty: piękne, kolorowe  bajki do swojej sali, zakładkę do książki oraz plan lekcji dla każdego dziecka. W podziękowaniu za zajęcia, przedszkolaki wręczyły pani Kasi upominek - własnoręcznie wykonany kwiatek z papieru z rysunkami dzieci.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z miłymi gośćmi i obiecali, że będą odwiedzać panie w bibliotece. Spotkanie zorganizowała p. Justyna Wlizło.

Goście z biblioteki Goście z biblioteki Goście z biblioteki
Goście z biblioteki Goście z biblioteki Goście z biblioteki
Goście z biblioteki Goście z biblioteki Goście z biblioteki
Inwestycje Gminne