Polish Czech English Estonian French German Italian Russian Slovak Ukrainian

Magiczna fabryka bombek - SP Stanisławów

Magiczna fabryka bombek20 listopada uczniowie najmłodszych klas wraz z rodzicami i wychowawcami wybrali się do fabryki bombek w Nowej Dębie. Bardzo miły pan przewodnik oprowadził nas po muzeum, prezentując różne style tych pięknych ozdób, poczynając od amerykańskiego, a kończąc na francuskim. Kolejnym punktem wycieczki było zaprezentowanie uczniom metody tworzenia baniek. Dmuchanie ich przypomina troszkę robienie baniek mydlanych- tylko temperatura pracy jest nieco wyższa. Następnie zobaczyliśmy, jak bombki "dostają zastrzyki", czyli są srebrzone od środka. Mają tam też swoistą szkołę przetrwania - kilkusekundowe wstrząsanie nad płomieniem, aby sreberko równo się rozłożyło. Potem zostaje już tylko suszenie ich. Piękne, srebrne kule „wędrują” do dekoratorni, gdzie panie malują je w przepiękne, bajeczne wzory, o czym także mogliśmy się przekonać na własne oczy.

Nareszcie nastąpił upragniony moment wycieczki - własnoręczne dekorowanie bombek. Ale była zabawa! Dzieci wraz z rodzicami nanosiły na szkło specjalny klej, tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały je różnymi kolorami brokatu, a następnie przekazały do suszarni. Niezapomniane wrażenie dała też wizyta w sklepie, gdzie można było nabyć ozdoby o różnych fantastycznych kształtach. Na koniec każdy z uczestników otrzymał imienną bombkę.

Wycieczkę można zaliczyć do udanych. W pamięci pozostaną niezapomniane wspomnienia, a bańki stworzone przez dzieci, powieszone na choince, będą cieszyć oko każdego, kto na nie spojrzy. Wycieczkę zorganizowała pani Bernarda Hejzner wraz z: p. J. Wlizło, A. Skowyrą-Łach, R. Wojciechowską, M. Późniak.

Magiczna fabryka bombek Magiczna fabryka bombek Magiczna fabryka bombek
Magiczna fabryka bombek Magiczna fabryka bombek Magiczna fabryka bombek
Inwestycje Gminne